Niezwykłe silne trzęsienie ziemi we Francji. Zatrzymano pracę trzech reaktorów atomowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj około 10:52 czasu uniwersalnego, w południowo-wschodniej Francji doszło do najsilniejszego trzęsienia ziemi jakie wystapiło w tym kraju w ciągu ostatnich 15 lat. Zatrzymano pracę reaktorów atomowych w pobliskiej elektrowni atomowej.

 

Francuscy sejsmolodzy twierdzili początkowo, że magnituda wstrząsu wyniosła 5,4 stopnie w skali Richtera, z kolei według innych instytutów geofizycznych miało ono siłę 4,9 stopni. 

 

Jak informują francuskie media, epicentrum wstrząsów znajduje się między Grenoble oraz Montpellier. Trzęsienie było wyjątkowo płytkie bo wystapiło około 10 km pod powierzchnią ziemi. Z tego powodu było odczuwalne, nawet w Lyonie. 

 

Wiadomo o tym, że na skutek zjawiska, przynajmniej jedna osoba została ciężko ranna. Za wcześnie jeszcze na stwierdzenie zakresu uszkodzeń infrastruktury. Wstrząsy tej wielkości są już w stanie powodować pęknięcia budynków. 

Francuskie władze potwierdzają, że na skutek tego trzęsienia zatrzymano pracę trzech reaktorów atomowych w znajdującej się blisko epicentrum elektrowni jądrowej Cruas-Meysse. Nie ma jednak doniesień aby istniało jakiekolwiek zagrożenie, a zatrzymanie reaktorów nazwano działaniem prewencyjnym. 

 

Prawdopodobnie ta aktywność sejsmiczna ma jakiś związek z procesami górotwórczymi w pobliskich Alpach. Nie wystąpiły dotychczas żadne wstrząsy wtórne, ale ich powstanie w ciągu następnych 24 godzin są bardzo prawdopodobne. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Prawdopodobnie ta aktywność

"Prawdopodobnie ta aktywność sejsmiczna ma jakiś związek z procesami górotwórczymi w pobliskich Alpach" Tak.Akurat jak na calym świecie rejestrujemy absolutnie niewytłumaczalną aktywność wulaniczną i sejsmiczną. Zgadza się !... Jakichś związków i procesów...NOWYCH DZIWNYCH I NIEZNANYCH ale spoko bo i tak nikt nic nie wie !

Skomentuj