Niezwykle silne gradobicie uderzyło w meksykański stan Jalisco

Kategorie: 

Źródło: Luis Rodrigo, YouTube/Efrain Hernandez

Najsilniejsze gradobicie w historii nawiedziło meksykański stan Jalisco, wywołując chaos i panikę wśród ludności. W wyniku działania żywiołu, jedna osoba nie żyje, a 40 zostało rannych.

Gwałtowna burza uderzyła w miasto Ixtlahuacán, znajdujące się w dystrykcie Jalisco w sobotę rano, 28 lipca 2018 roku. Wraz z burzą pojawiły się intensywne opady gradu. Średnica lodu dochodziła do pięciu centymetrów. Niebezpieczny grad spowodował zniszczenia samochodów, budynków, a także obrażenia u ludzi.

Członkowie Obrony Cywilnej i straży pożarnej udzielili pomocy poszkodowanym. W wyniku gradobicia 40 osób zostało rannych, a jedna straciła życie. Było to trzymiesięczne dziecko.

Raporty mówią również o co najmniej 30 uszkodzonych pojazdach oraz budynkach, w tym o ratuszu miasta Ixtlahuacán. Wiele dachów oraz okien w mieście wymaga obecnie naprawy.

Pozostałe miasta Jalisco – Los Sabinos, Los Olivos i Real del Lago również doświadczyły ogromnych zniszczeń z powodu gradobicia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Jak taki grad spadnie w

Jak taki grad spadnie w Meksyku czego im nie zazdroszczę i z całego swojego doświadczenia ich żałuję,to się o tym trąbi na całego.Jak na Śląsku (lat temu kilka) spadł jeszcze większy grad to wszystko było spoko i cicho sza.No bo co to za wydarznie ? 

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Czemu tu sie dziwić , skoro

Czemu tu sie dziwić , skoro to było zapowiedziane ?. Okłamujcie się dalej , nazywając to " anomaliami pogodowymi" . A grad jest plagą , która jest opisana we wielu miejscach Pisma św. przykłady przytoczę i zamienię " wodę w wino".Np: " Dlatego posłuchajcie słowa Pańskiego, 
wy wszyscy, panujący nad tym ludem, 
który jest w Jerozolimie.(niewidzialni rządcy tym światem lecz nie ludzie , a w szczególności Wielka Nierządnica , czyli " fałszywa prawica"  wymieniona w ps . 144.)
15 Mówicie: «Zawarliśmy przymierze ze Śmiercią (układ pozwalający ludzkie dusze w nieskończoność posyłać na miejsca śmiertelnego życia w całej wszechrzeczy , bez możliwości obudzenia , odrodzenia i wskrzeszenia ze zmarłych ), 
i z Szeolem zrobiliśmy układ(szeol to miejsce spoczynku dusz niezbawionych i przebywajacych w stanie oczekiwania na wcielenie w śmiertelne życie - ten okład pozwalał " plemieniu zmijowemu" dowolnie koordynować zapotrzebowanie na poszczególne osoby w konkretnym miejscu ,a w przypadku trafienia do niego pupilka " włdców swiata " , specjalne traktowanie). 
Gdy się rozleje powódź [wrogów], 
nas nie dosięgnie(ta " powódź " to dokładnie to samo ,o co Jezus zapytał w przypowieści o przewrotnych rolnikach , a ludzie mu odpowiedzieli : " Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy będą mu oddawali plon we właściwym czasie.")., 
bo z kłamstwa uczyniliśmy sobie schronisko 
i skryliśmy się pod fałszem»(podszywajac się pod ludzkie rozumy, myśli i wolę, mogą ludzi dowolnie długo utrzymywać w nieświadomości i zagradzać im drogi do światła i wolności).                                                                                                                                    Ale grad zmiecie schronisko kłamstwa(oczywiscie jest tu mowa przede wszystkim o bomardowaniu ludzi faktami, odczuciami i wrazeniami , których nie da sie zignorować i zbagatelizować, a taki grad w przyrodzie to znak i jeden z tych faktów)
a wody zaleją kryjówkę(mowa o wymianie owych dzierżawców ). 
18 Wasze przymierze ze Śmiercią zostanie zerwane, 
i nie ostoi się wasz układ z Szeolem. 
Gdy się rozleje powódź [wrogów], 
będziecie dla nich na zdeptanie." (postanowione całkowite zniszczenie ich władzy nad ludzkością ).                                                                                                                          Albo :"    I grad ogromny o wadze jakby talentu spadł z nieba na ludzi. 
A ludzie Bogu bluźnili za plagę gradu, 
bo plaga jego jest bardzo wielka "(tego nie ma potrzeby wyjaśniać).                                                                                                                            

Skomentuj