Niezwykle rzadki rekin wielkogębowy z głębin oceanicznych został wyrzucony na plażę na Filipinach

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W nadmorskiej wiosce na Filipinach znaleziono niezwykle rzadkiego pelagicznego rekina wielkogębowego, wyrzuconego z głębin oceanu.

Rekin głębinowy został znaleziony martwy przez lokalnych rybaków w odległym obszarze Gubatu w prowincji Sorsogon na wyspie Luzon.

 

Filipińscy urzędnicy z Biura Rybołówstwa i Zasobów Wodnych (BFAR) twierdzą, że przyczyna śmierci zwierzęta jest jeszcze nieznana.

Pelagiczny rekin wielkogębowy jest jedynym znanym gatunkiem z rodzaju Megachasma, który należy do monotypowej rodziny rekinów Megachasmidae.Jest to jeden z trzech znanych nauce gatunków rekinów żywiących się planktonem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika orka

Ten rekin za dnia przebywa w

Ten rekin za dnia przebywa w głębinach a w nocy pod powierzchnią płynąc za pokarmem czyli krylem. Rybacy też wypływają nocą i "niechcący" robią konkurencję wielkiej rybie łowiąc kryla. Szacunki mówią, że kryl jest już przełowiony a zasoby tych skorupiaków kurczą się i nie są w stanie się odnawiać. Człowiek zeżre wszystko co biega, fruwa i pływa, więc chyba nikogo nie dziwi, że promocja diety robaczanej jest w sam raz dla tych wszystkożerców. Przynajmniej wieloryby i rekiny wielorybie może nie wyginą. Może ten okaz zginął z głodu.

Skomentuj