Niezwykłe opady w Polsce i na Ukrainie

Kategorie: 

Skutek dziwnego opadu na szybie samochodowej

Jak donieśli czytelnicy ZnZ w okolicach Krosna doszło do dziwnego opadu. Wielu kierowców zauważyło, że ich samochody pokryte są jakimś pyłem. Okazuje się, że podobne zjawiska miały miejsce na Ukrainie, w okolicach miasta Użhorod.

 

W sytuacji, gdy z nieba coś spada i pozostawia osad można założyć, że jest to jakiegoś rodzaju zanieczyszczenie. Gdyby do zjawiska dochodziło lokalnie można by było założyć, że jest to efekt emisji jakichś substancji z okolicznego przemysłu, ale w momencie wystąpienia opadu na dużym obszarze jest to już mniej prawdopodobne i należy poszukiwać innych przyczyn.

 

W sytuacji, gdy po opadzie pozostaje osad można założyć, że jest to pyłek roślin, który został przemieszczony na wyższe wysokości gdzie spełnił rolę jąder kondensacji. W tym wypadku jednak wytłumaczenie wydaje się być trochę inne. Pewną poszlaką są doniesienia z Ukrainy, gdzie również wystąpiły dziwne opady i to w kilku miejscach. Tam po wyschnięciu zauważono, że kolor pyłu przypomina pomarańczowy lub wręcz czerwony. Opad wystąpił tam tego samego dnia, co w Polsce, czyli 30 maja. Naukowcy z obu krajów poproszeni o opinię na temat tego zjawiska wskazują to samo rozwiązanie.

 

Wszystko wskazuje na to, że z nieba spadł pył i kurz niesiony znad Sahary. Było to możliwe ze względu na utrzymujące się warunki pogodowe, które z jednej strony zapewniają fatalną pogodę na dużej części kontynentu a z drugiej wywołują gwałtowne zjawiska, takie jak trąby powietrzne, które w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin nękają ludzi na dużej części kontynentu od Włoch poprzez Chorwację z Polską włącznie.

 

Te niebezpieczne zjawiska pogodowe są spowodowane przez interakcje zimnego powietrza ze Skandynawii z ciepłymi masami z Afryki Północnej. Dziwne opady w Polsce i na Ukrainie to właśnie wynik takiego ustawienia się prądów powietrznych, które umożliwiają transmisję pyłu znad Sahary na tak duże odległości.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika eimingarflaska

Kiedy byłam mała zawsze po

Kiedy byłam mała zawsze po deszczu w kałużach pływały takie kolorowe tęczowe plamki, wiadomo benzyna, ropa z samochodów czy coś, ale ostatnio widzę na ich brzegach takie żołte spienione chemikalia, zastanawiam się co to jest.. pewnie syf jakich mało, kiedyś tego nie dostrzegałam więc wnioskuję że to nowość.. ktoś wie coś na ten temat? 

Portret użytkownika eimingarflaska

Kiedy byłam mała zawsze po

Kiedy byłam mała zawsze po deszczu w kałużach pływały takie kolorowe tęczowe plamki, wiadomo benzyna, ropa z samochodów czy coś, ale ostatnio widzę na ich brzegach takie żołte spienione chemikalia, zastanawiam się co to jest.. pewnie syf jakich mało, kiedyś tego nie dostrzegałam więc wnioskuję że to nowość.. ktoś wie coś na ten temat? 

Portret użytkownika pi  ź dzioch

jak dla mnie to ch... z tym,

jak dla mnie to ch... z tym, jakie to ma znaczenie?! ch... z ta ziemia i z teoriami spiskowymi... jestesmy tylko mgnieniem. kogo to obchodzi?! was? macie mocno  naj...ne w tych pustych deklach. niebawem wszyscy wrocimy do Jedni i je...niemy gromkim smiechem. tylko milosc i medytacja pozwalaja dostrzec wiecej. komedia jakich malo... zydzi, amerykanie jeden ch...  bawia sie w bogow i niech sie bawia, kogo to? was? gratuluje. dla mnie moze nawet gowno z nieba leciec... ch... w to. bo to tylko karma dla pustoglowych zeby im klepka zaskoczyla bo tak to martwica :D:D:D:D:D:D:D

Portret użytkownika Marcin

Dzis bylem swiadkiem tego

Dzis bylem swiadkiem tego zjawiska.
Miejsce, obwodnica Bielsko Bialej, godzina po  17stej, moze 18sta.
 
Jade autem okolo 70km/h i nagle widze czarna chmure, jakby duzych bakow, czy innych owadow, byla bardzo widoczna, tzn ciemna
i w tym samym czasie gdy to zauwazylem spadlo mi to wszystko na przednia szybe
zostawiajac gesty plyn.
Przestraszylem sie tego w chwili gdy to ujrzalem, myslac ze to jakies wielkie owady, co prawda sladow owadow na szybie nie bylo, tylko ten gesty plyn.
 
Ogladalem go troche ale nie myslac dluzej umylem szyby plynem i wlaczylem wycieraczki.
 
Teraz wszedlem na zmiany i wiem ze o tym wlasnie mowa
 
 

Strony

Skomentuj