Niezwykłe konsekwencje opioidowej epidemii w USA

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Stany Zjednoczone zmagają się obecnie z prawdziwą epidemią opioidową, wynikającą z zapisywania pacjentom wysoce uzależniających leków przeciwbólowych. W efekcie na testach nowych medykamentów w jednym z amerykańskich miast ucierpiała także okoliczna przyroda, w tym przypadku skorupiaki.  

Tak zwana epidemia opioidowa dotyczy licznych przedawkowań opiatów w środkowo-zachodnich regionach USA. Liczba śmiertelnych przypadków przedawkowania wzrosła tam aż o 70 % pomiędzy lipcem 2016 r. a wrześniem 2017 r.

 

W tkankach małż występujących przy portach Seatlle i Brementon odkryto wysokie stężenie oksykodonu – silnego i uzależniającego opioidu. Na tym jednak nie koniec, w ciałach zwierząt znaleziono przy okazji siedem rodzajów antybiotyków, pięć leków przeciwdepresyjnych, wiele lekow przeciwcukrzycowych i jeden środek chemioterapeutyczny.

Badania przeprowadzili naukowcy z Puget Sound Institute na Uniwersytecie Washington Tacoma. Zdaniem specjalistów małże po prostu wchłonęły wszystkie te substancje z silnie zanieczyszczonej wody, do której odprowadzane są ścieki.

 

Bardzo uzależniający oksykodon został wykryty w małżach żyjących w 3 z 18 miejsc testowych. Naukowcy uspokajają przy tym, że skorupiaki te nie występują w rejonach, w których odławia się je do spożycia. Niemniej jednak, nie wyklucza się, że posiłek z dodatkiem małży nafaszerowanej dziesiątkami leków mógłby mieć negatywny wpływ na ludzkie zdrowie.

 

Opioidy nie wpływają na same małże, które po prostu ich nie metabolizują. W innej sytuacji znajdują się za to ryby, ponieważ niektóre ich gatunki także mogą uzależnić się od biernie przyswajanych substancji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika alojzy

Masz absolutną rację, ale co

Masz absolutną rację, ale co z tego? Ludzie sami siebie nazywają rozumnymi, ale debilizm 90% tzw ludzi wręcz się wylewa. Nawet tutaj znalazły się jakieś dwa młoty co dały minusy.
I w ogóle to już trochę za późno na alarm. W Fukushimie odparowały całe baseny z plutonem. Tysiące wybuchów atomowych, awarie elektrowni, zubożony uran rozstrzeliwany po całym świecie, odpady radioaktywne zatruwające ziemię i wody - przekroczona została granica możliwości samonaprawy człowieka jako gatunku. Może to potrwa 100 lat, może 200, ale ludzkość się już skończyła (pomijając jakieś izolowane ośrodki gdzie można wyhodować pojedynczych ludzi z kilku wybranych, nieuszkodzonych).
Oficjalnie podniesiono wartość promieniowania tła (bo pomiary często odnosi się do tła), nikt nie monitoruje promieniowania alfa - po prostu ten ludzki rowerek już od jakiegoś czasu spada w przepaść, ale i tak ludzki kolarzyk zawzięcie na nim pedałuje.

Portret użytkownika keri

"Posiłek z dodatkiem małży

"Posiłek z dodatkiem małży nafaszerowanej dziesiątkami leków mógłby mieć negatywny wpływ na ludzkie zdrowie", za to mięso z pasz GMO, antybiotyków, hormonów i szczepionek ma wysokie wartości odżywcze - wg dietetyków Biggrin

Kurczaki w produkcji w 3 tygodnie osiągają wielkość kurczaków 4 miesięcznych. Jeśli nie zostaną zabite do czwartego tygodnia, to same zdechną, gdyż mają uszkodzone wszystkie organy wewnętrzne.

Martwmy się jednak małżami, czy aby nam nie zaszkodzą, bo jemy je w dziesiątkach kilkogramów rocznie Biggrin

Niejadalność małż wynika przede wszystkim z ich skażenia radioaktywnymi cząstkami z Fukushimy. Zwróćcie uwagę, że nagle za dużo opiatów zrobiło się w środkowo-zachodnich SZA. Dlaczego tam? Znajdzcie na mapie SZA i Japonię to wszystko się wyjaśni.

Skażenie Fukushimą zostało zamiecione pod dywan i będą teraz wymyślać mnóstwo idiotyzmów tłumaczących choroby, anomalie i wymieranie, aby tylko nie powiedzieć prawdy.

Portret użytkownika ogoniok

Chcialam sie zarejestrowac,

Chcialam sie zarejestrowac, wkleic ladny obrazek, ale sie nie udalo. Wpisuje i zatrzymanie nic nie idzie dalej. Myslalam ze dostane wiadomosc i cisza. To bylo juz jakis czas temu z innym imieniem. W tej chwili sprawdzilam i podswietla mi sie ,cos sie ruszylo ,tylko " ogoniok" nie bardzo mi sie podoba. Jestem wprawdzie piegowata (nie da sie tego ukryc, niestety), ale nie jestem ruda. W " Czterech pancernych" Marusia nigdy nie byla moja bohaterka tylko wolalam Lidke. Nie wiem dlaczego wybralam " ogoniok", czasem kobieta tak sie zasupla w swoich zaprzeczeniach twierdzen ze trudno to rozwiazac nawet jej samej. 

Portret użytkownika ogoniok

Jezeli przebadaliby nas tak

Jezeli przebadaliby nas tak jak te ostrygi, to u wielu znalezliby geny "Czterech pancernych" i "Klosa". Dawno, dawno temu jak ogladalam takie filmy to widzialam sie na pierwszej lini a ostatnio tz. pare lat temu zlapalam sie na tym ze pomyslalam, a po co sie tak pchac lepiej zaczekac ,wypatrzyc odpowiedni moment i dopiero ruszac dalej. I zrobilo mi sie przykro, chociaz z drugiej strony naprawde po co bylo tak sie narazac. Zeby teraz wszystkich tych ludzi ktorzy cudem przezyli z blotem mieszac ? Ponizac i odbierac renty. Jak mozna mowic ze oni walczyli tylko po to by Polska byla dalej w niewoli.  Fukushima ,tez sie jeszcze odbije wszystkim czkawka za pare lat. Odbieglam od tematu a chcialam napisac cos innego , ale musze leciec dokoncze pozniej.

Portret użytkownika odwazniak

Ludzie powariowali. Za robote

Ludzie powariowali. Za robote sie wziąć, uprawiać ogrodki, a nie, gierka, zazdrosc i brak tlenu. I tabletke, bo ja nie mam tego śmiecia co ma pajac z tv. A pozniej heroina, bo recepty drogie, lekarz drogi, z roboty out, wątroby brak. Wir opętania.

Skomentuj