Niezwykłe i rzadkie chmury widziano nad Murmańskiem

Kategorie: 

Źródło: Eugen Karpukin

Mieszkańców sławnego północnego miasta Rosji Murmańska na początku września zaskoczyły i zarazem cieszyły oko spektakularne chmury w postaci skrzydlatych fal na niebie. Naukowcy wyjaśniają, że to fantastycznie piękne zjawisko, zwane  „niestabilnością Kelvina-Helmholtza ", występuje bardzo rzadko. Niektórzy twierdzą, że coś takiego można zobaczyć tylko raz w życiu, a w najgorszym wypadku – wyłącznie na zdjęciach i filmach. Takie faliste chmury, jak twierdzą eksperci, wynikają ze złożonego związku między ciepłymi i zimnymi prądami powietrza.

 

Eugen Karpukin zachwycił się niezwykłym zjawiskiem i dlatego wyciągnął smartfona, aby to uwiecznić. Oto co powiedział, po opublikowaniu zdjęcia w sieci:

„Nie zdawałem sobie sprawy z tego, jaka jest wartość tego obrazu, ale gdy zacząłem pokazywać go znajomym, uświadomiłem sobie, że jest jakiś entuzjam w ich reakcjach. Zdjęcie jest warte obejrzenia i więcej ludzi powinno to zobaczyć. Może ktoś umie powiedzieć o tych obłokach coś ciekawego i ekscytującego?”

Okazało się, że Eugen miał nosa, bo układ chmur rzeczywiście był wyjątkowy i niepowtarzalny. Niektórzy zastanawiają się, czy była to tylko tzw. „niestabilność Kelvina-Helmholtza”, czy też kolejna niebiańska wizja, związana z tajemniczymi znakami (ostatnio Amerykanie dostrzegali twarz Putina wśród chmur i wielu ten widok nie na żarty wystraszył).

Niezależni naukowcy badają aktywność ludzi w kontekście widoku dziwnych chmur na niebie i twierdzą, że czasem te zjawiska pomagają ludziom w trudnych czasach. Oznacza to, że są one pewnego rodzaju „stworzeniami niebiańskimi”. Z tego powodu spektakularne chmury z jakiegoś powodu przyciągają uwagę, fascynują umysły, a nawet często popychają do działań, o których wcześniej nikt nie myślał. Z jednej strony sucha teoria naukowa, a z drugiej - niesamowite życie pełne tajemnic i nadziei na prawdziwy cud ...

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Filozof

Słuchanie muzyki nie powinno

Słuchanie muzyki nie powinno wyglądać w ten sposób, że osoba szuka przyjemności w słuchaniu jej. Powinno to polegać na tym, że dokładnie wsłuchujemy się w tonację każdego dźwięku z osobna występującego w danym utworze, świadomie badamy zależności występujące pomiędzy tymi dźwiękami, a następnie zachwycamy się sposobem w jaki kompozytor te dźwięki w swojej głowie ułożył i w jaki sposób może patrzyć na rzeczywistość, ale na ogół tego nie robi. 

Skomentuj