Niezwykłe halo słoneczne widziano w Alpach

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W styczniu tego roku w Alpach widziano piękne halo słoneczne. Narciarze korzystający z okolicznych stoków mogli cieszyć oczy niesamowitym złudzeniem optycznym.

 

Halo słoneczne z parhelionami powstaje wtedy, gdy w atmosferze jest odpowiednio dużo kryształków lodu. Mroźne powietrze nad Alpami stworzyło idealne warunki do powstania oszałamiających widoków. Niestety nie wiadomo gdzie dokładnie widziano to zjawisko. Film wykonany między innymi z wykorzystaniem drona, pojawił się w sieci 18 stycznia.

Łuk wokół Słońca to właśnie halo, które powstaje na skutek załamania się światła słonecznego. Atmosfera działa wtedy na zasadzie pryzmatu tworząc aureoleę. Oprócz tego niekiedy na skrajach tego łuku pojawiają się słońca poboczne tak jak widać w tym przypadku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj