Niezwykłe halo słoneczne w Tatarstanie. Na szczycie pojawiła się kształt litery V

Kategorie: 

Źródło: Kamila Iskhakova

W Tatarstanie, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, zaobserwowano nietypowe halo słoneczne z wyraźnym świetlnym znakiem w kształcie litery V na szczycie łuku. Niezwykłe zjawisko zaintrygowało bardzo wielu mieszkańców, którzy zaczęli udostępniać jego zdjęcia w portalach społecznościowych.

 

Wraz z nastaniem zimy w wielu miejscach świata obserwowane są spektakularne zjawiska optyczne. Liczne grono obserwatorów w wielu krajach świata doświadcza niezwykłego fenomenu optycznego znanego jako halo słoneczne.

Źródło: Kamila Iskhakova/ https://vk.com/kamila_koala

Wokół Słońca pojawia się wtedy aureol, a na jej skrajach często dochodzi do powstawania parhelionów, zwanych też słońcami pobocznymi. Zjawisko to powstaje przeważnie tylko przy mroźnej aurze, wtedy, kiedy w atmosferze ziemskiej znajduje się odpowiednio duża ilość kryształków lodu działających niczym małe pryzmaty.

Źródło: Andrey Yasik/ https://vk.Com/yaseek

Źródło:Alina Saponova / https://vk.Com/id7243219

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

W piątek 25 grudnia 2017 o

W piątek 25 grudnia 2017 o godzinie 12:00 pożegnamy na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu (ul. Grabiszyńska 333) wielkiego sprzymierzeńca i przyjaciela Stopzeciaków – Wojtka Drewniaka z NTV.

Odszedł tydzień temu w poniedziałek wieczorem w niewyjaśnionych okolicznościach. Trwa śledztwo prokuratorskie i czekamy na wyniki sekcji zwłok.

Wspominamy go jako naszego wyjątkowego orędownika i obrońcę, bo to właściwie on namówił mnie na kontynuacje wywiadów w NTV i bezkompromisowe nagłaśnianie problemu kontroli umysłu w Polsce.

W wyniku tej współpracy powstało ponad 100 programów o różnych aspektach kontroli umysłu i wielu z Was miało okazję opowiedzenia na antenie o swoich przeżyciach i cierpieniu.

Wojtek był z wykształcenia elektronikiem a z zamiłowania psychotronikiem, dlatego lepiej niż ktokolwiek inny rozumiał, co się z nami dzieje i jakie technologie eksperymentalne są wobec nas stosowane. Z racji zawodu i temperamentu nie gustował w teoriach spiskowych i zawsze dopytywał o konkrety, pomiary i dowody.

Portret użytkownika StasIu

Zjawisko to powstaje

Zjawisko to powstaje przeważnie tylko przy mroźnej aurze, wtedy, kiedy w atmosferze ziemskiej znajduje się odpowiednio duża ilość kryształków lodu działających niczym małe pryzmaty.

+ dodatek chemitrails'ów 

Skomentuj