Niezwykłe fenomeny optyczne obserwowane na terenie USA

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W ciągu ostatnich kilku dni na terytorium Stanów Zjednoczonych zaobserwowano przynajmniej kilka niezwykłych zjawisk optycznych, które mogli zauważyć wszyscy ci, którzy mający jeszcze zwyczaj patrzenia w niebo.

 

Dnia 22 grudnia, w stanie Arizona nad miastemYuma zaobserwowano niezwykłe pionowe chmury, które na dodatek jaśniały kolorami tęczy. Tego typu zjawisko to tak zwane obłoki iryzujące.

Są to odcinki chmury o kształcie soczewkowatych które wykazują tendencję do iryzacji. Jest to zjawisko optyczne polegające na powstawaniu tęczowych barw będących skutkiem interferencji światła odbitego.

Takie chmury obserwowane są niezwykle rzadko a jeśli już to przeważnie w zimie w krajach skandynawskich lub na Alasce, dlatego ich pojawienie się nad Arizoną należy uznać za coś  nietypowego.

Oprócz tego mieszkańcy Kaliforni mieli okazję obserwować niezwykły pokaz jaki zapewnił start rakiety Falcon 9 wystrzeloną przez prywatną korporacją SpaceX. Startująca rakieta narysowała na wieczornym niebie niezwykły spektakl. Widać było wielki bąbel jaśniejący nienaturalnie i nie podobny do żadnej znanej chmury czy obłoku NLC.

Oczywiście nie brakowało ludzi zaniepokojonych tym co widzą nad głowami, bo trzeba przyznać że wyglądało to niesamowicie. Niektórzy sądzili, że to UFO, zwłaszcza po ostatnich wyznaniach Pentagonu nie wydaje się to już tak wykluczone jak kiedyś. Niektórzy obawiali się, że to rakieta z Korei Północnej, dlatego emocje w związku z tym startem były tym razem ogromne. Sieci społecznościowe bardzo szybko zapełniły się fotografiami tego niezwykłego wydarzenia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Jeden samolot wojskowy spala

Jeden samolot wojskowy spala w 10 minut 3,5 tony paliwa a ile samolotów wojskowych codziennie fruwa w te i nazad a latają więcej niż 10 minut i nie jest to jeden samolot wojskowy, ile samolotów pasażerskich, rakiet. Na tym co spala 1 wojskowy samolot w 10 minut swoim starym oplem, który spala 6 litrów na 100 mogłabym jeździć kilka lat. Wytyka się nam dymek z opalanego drewnem kominka ale nie widzi się prawdziwych trucicieli, znów najciemniej pod latarnią.

Portret użytkownika arF

Ponieważ nie wykona nagle

Ponieważ nie wykona nagle obrotu o 90 stopni, gdy znajdzie się na odpowiednim pułapie. To niemożliwe bez wcześniejszego wyhamowania, na którym straciłaby więcej paliwa niż na oporze powietrza.

Prosze poczytać o Pierwszej prędkośći kosmicznej.

Portret użytkownika Zefirek

Milionerzy  i  gansterzy  juz

Milionerzy  i  gansterzy  juz  nie  dlugo  pojda  na  emeryturke,  i  nie  beda  bogami  ,  zobaczycie  to  juz  sie  skonczy.  czas  na  nas,  nadchodza  dni  radosci  i  milosci  nie  te  obiecywane  od  lat  ale  faktyczne i  prawdziwe,  cieszcie  sie  juz  kochani bo  to  nadchodzi  czas  wesela  i  odpoczynku,  czas  dobrobytu, i  radosci ,  bedziemy  ucztowac,  juz  niedlugo, pozdrawiam  was  wszystkich  kochane  siostry  i  bracia,  

Strony

Skomentuj