Niezwykle dokładny model czarnej dziury stworzony przy użyciu Unreal Engine 5

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wizualizacja matematycznie poprawnego modelu czarnej dziury zajęła specjaliście ze studia Gearbox aż sześć miesięcy. Niezwykły projekt przedstawił dyrektor techniczny studia Gearbox Ryan James Smith. Skorzystał z pomocy ekspertów z popularnonaukowego kanału YouTube ScienceClic i na podstawie dostarczonych przez nich informacji stworzył oszałamiającą wizualizację czarnej dziury.

 

 

Intensywność poświaty, prędkość strumienia, jego gęstość, a także kolory w odległości do horyzontu zdarzeń – wszystko to wizualizowano za pomocą narzędzia Niagara VFX System z pakietu przełomowego silnika graficznegp Unreal Engine 5.

 

Unreal Engine 5 to silnik i narzędzie do tworzenia gier, które firma Epic Games ogłosiła po raz pierwszy 13 maja 2020 r. Silnik upraszcza proces tworzenia gry. Przykładowo technologia Lumen w Unreal Engine 5 pozwala na automatyczne dostosowywanie źródeł światła w grach - światło może odbijać się nieskończoną ilość razy od dowolnej powierzchni, tak jak w prawdziwym życiu. Udało się to osiągnąć dzięki ray tracingowi. W przeszłości programiści ręcznie poprawiali każde światło i odbicie, aby wyglądało wiarygodnie.

 

Nowy silnik zmienia również sposób, w jaki deweloperzy pracują z modelami w grach, co eliminuje większość rutynowej pracy. Będą mogli wczytać gotowy model 3D z najwyższą szczegółowością, a sam silnik dostosuje go do gry tak, aby obiekt wyglądał tak szczegółowo, jak potrzebuje w danej chwili.

 

Unreal Engine 5 działa na PS4, Xbox One, Nintendo Switch, Mac, PC, a nawet iOS lub Android, ale tylko nowe konsole PS5 i Xbox Series X/S odblokują pełny potencjał gier nowej generacji. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Q

Ludzi jest tak dużo , ża

Ludzi jest tak dużo , ża zająć się czymś muszą bo żyje się łatwo i lekko w cywilizacji technicznej wykorzystującej pracę maszyn , więc wymyślają pierdoły nikomu nie potrzebne by za coś wypłatę brać. Ale kierunek w jakim to wszystko zmierza nie jest tym , którego by wszyscy chcieli doświadczyć .. zmiany następują powoli (niezauważenie) ale nieodwracalnie .Problem w tym , że postęp techniczny znacznie wyprzedza rozwój świadomości , co widać choćby po tym że wiele osób ledwie sobie radzi z prowadzeniem samochodu czy z posługiwaniem się nowoczesną elektroniką jak komputer . Im większy dystans między techniką a rozumem zdolnym to objąć tym gorzej dla nas. Gry , symulacje , wirtualna rzeczywistość , modelowanie - to wszystko jest ucieczką przed rzeczywistością która nie odpowiada naszym oczekiwaniom a którą sami kreujemy. Dążenie do oświecenia jest obieraniem naszej "cebuli świadomości" z kolejnych warstw złudzeń a tu produkuje się następne jej poziomy . Czarne dziury nie są nam obecnie do niczego potrzebne , bo my tu na ziemi mamy wiele problemów do rozwiązania zanim będziemy dostatecznie przygotowani do wkroczenia w erę podróży kosmicznych i wyższych poziomów wykorzystywanej energii. Chcę powiedzieć przez to , że marnuje się twórczą energię myśli na rzeczy w chwili obecnej zupełnie nam nie potrzebne , podczas gdy nasz świat przechodzi przez kryzys i można by te wysiłki ukierunkować na rozwiązanie trapiących ludzkość problemów zanim zaczniemy sięgać po "problemy kosmosu".

Portret użytkownika yaa

musisz mieć dobry kontakt ze

musisz mieć dobry kontakt ze swoim bogiem, że wiesz lepiej ode mnie, od ludzi, co im potrzeba. już byli tacy, co wiedzieli lepiej. i ci, co nie są takimi bufonami wszystkowiedzącymi, wiedzą, do czego to zawsze doprowadzało.
może zacznij zmiany od siebie, a ludzkość bez ciebie da sobie radę.

Skomentuj