Niezwykła turbina wiatrowa pozwoli Japończykom generować energię z tajfunów

Kategorie: 

Źródło: Challenergy

Atsushi Shimizu, inżynier pochodzący z Japonii, zbudował pierwszą na świecie turbinę wiatrową, która może pozyskiwać olbrzymie ilości energii. Według niego, gdyby rozmieścić szereg takich urządzeń, wystarczyłby tylko jeden tajfun aby wytworzyć energię, która zasiliłaby całą Japonię na następne 50 lat!

 

Japonia usytuowana jest w dość specyficznym miejscu. Kraj regularnie zmaga się z niebezpiecznymi tajfunami, które generują wiatry o dużej prędkości. Atsushi Shimizu uważa, że zjawiska pogodowe tego typu należy wykorzystać do produkcji energii. Inżynier powiedział, że dzięki jego wynalazkowi, Japonia może stać się "wiatrową superpotęgą".

 

Zbudowana przez niego turbina wiatrowa posiada nieco mniejszą wydajność od przeciętnych tego typu urządzeń, ale potrafi pracować w ekstremalnych warunkach. Obecność potężnych wiatrów podczas tajfunów byłaby równoznaczna z ogromną ilością wyprodukowanej energii. Japonia, która obecnie importuje ponad 80% energii, stałaby się zupełnie niezależna.

 

Niestety Shimizu, genialny inżynier, ma bardzo poważny problem do rozwiązania - dzisiejsze baterie nie są w stanie pomieścić tak dużych ilości energii. On i jego zespół postanowił jednak przetestować swój wynalazek i umieścił pierwszą turbinę wiatrową w Okinawa. Teraz oczekuje na nadejście tajfunu aby zobaczyć jak jego technologia będzie funkcjonować w warunkach rzeczywistych. W przyszłości, Shimizu ma zamiar zainstalować kolejne turbiny np. na Stadionie Olimpijskim lub na wieży telewizyjno-radiowej Tokyo Tower.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ???

Potrafią myśleć mając tak

Potrafią myśleć mając tak odmienny język od naszych, analizować w nieskończonym spektrum, bo tego ich nauczono, pokazano możliwości i nie są "ślepi".

Każdy może być Teslą, tylko że ogłupianie ludzi od małego w szkołach i braku przedstawienia faktów "w prosty i zrozumiały" sposób sprawia chaos w świadomościach ludzkich i tego jak postrzega świat, nie dając możliwości nieskończonej analizy, zabawy myśleniem, ćwiczenia tego itd.

Stworzyć to co Tesla i inni, i jeszcze bardziej nie jest problemem, wręcz banalne.

Kwestia odpowiedniego podejścia, zrozumienia świata i całej mechaniki, tych schematów zależnie-niezależnych.

Problem stanowi społeczność, czyli my, nasze emocje, wychowanie, kultura i przeszłość itd. i zdolność do destrukcji, wojen, wyzysku, chciwości, wąskotorowe myślenie ogłupiane w społeczności itd.

Ale o tym już pisałem wielokrotnie, choć nie często.

Chaos, rodzi się z np. ignorancji.

Portret użytkownika Eva11

a coz takiego wyjatkowego

a coz takiego wyjatkowego jest w wynalazkach tesli ? ludzie wychwalaja go tylko dlatego,ze ktos puscil plotke ,ze biedny tesla ,zabrali mu prawo do pomyslow ...

przeciez wiekszosc z nich jest teraz uzywana do rujnowania swiata ?

dlaczego pisac ,ze byl on kims wspanialym ?

ludzi ,,geniuszy,, jest mnostwo ,tylko nikt nie widzi,ze to przybliza nas do zniszczenia ...

ludziska jedynie chca ulepszac wszszystko,zyc w jakims idiockim swiecie technologi gdzie nie trzeba skiwnac palcem ....

ostatnio w filmie i to film byl dla dzieci niby ,jeden z bohaterow tak od niechcenia rzucil- teraz wszystko nas napromieniowuje ,mikrofale ,telefony wfii ...

taka normalka juz ...tak teraz mozna juz wszystko stworzyc ,ale nikt nie widzi co tracac w zamian ...

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj