Niezwykła parada planet na porannym niebie. Niektórzy widzą w tym znak nadchodzącego końca świata

Kategorie: 

Źródło: Stellarium

Na niebie można zaobserwować niezwykłe zjawisko astronomiczne - paradę planet. Przez krótki czas Mars z Merkurym i Wenus będzie się ustawiał prawie w jednej linii, a wczoraj do tego trio dołączył Księżyc. Wrażenie potęguje też to, że między nimi znalazła się jedna z najjaśniejszych gwiazd na nocnym niebie, Regulus. Całość tworzy niezwykły widok na porannym niebie.

 

Ułożone w linii planety będzie można zobaczyć jeszcze przez kilka dni. Można je obserwować gołym okiem, przez lornetkę albo za pomocą amatorskich teleskopów. Obok sierpa Księżyca można było dostrzec przede wszystkim Wenus, zwaną gwiazdą poranną, która zawsze świeci bardzo jasno. Trzeba przyznać, że to niezwykłe, aby można było zobaczyć jednocześnie Marsa, Wenus i Merkurego i to na dodatek w jednej linii!

 

Merkury jest w ogóle jest bardzo trudny do obserwacji, ponieważ nie znajduje się daleko od Słońca i poprzez to może być obserwowany tylko wiosną lub jesienią rano. Znalezienie tych planet na niebie będzie bardzo proste ponieważ znajdują się dokładnie na wschodzie zaraz nad linią horyzontu. 

Ta parada planet jest przedstawiana przez wiele osób oczekujących czegoś 23 września bieżąceo roku, jako kolejny znak po wielkim zaćmieniu Słońca w Ameryce Północnej, wskazujący na nadchodzącą apokalipsę. Jednak z punktu widzenia nauki, jest to po prostu rzadkie wyrównanie planet.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika asa

A dla mnie znakiem

A dla mnie znakiem zbliżajacej się  Paruzji są komentarze niedowiarków: „To przede wszystkim wiecie, że przyjdą w ostatnich dniach szydercy pełni szyderstwa, którzy będą postępowali według własnych żądz  i będą mówili: «Gdzie jest obietnica Jego przyjścia? Odkąd bowiem ojcowie zasnęli, wszystko jednakowo trwa od początku świata».”/2 Piotra 3,3.4/

Portret użytkownika J

Tytuł powinienem brzmieć:

Tytuł powinienem brzmieć: Niektórzy - pchani doświadczeniem - widzą w tym znak nadchodzącego końca świata. Pamietam jak dziś gdy mój ojciec opowiadał mi, a jemu jego ojciec o tym jak któregoś dnia planety i gwiazdy ustawiły się na niebie tworząc pozorną linię w perspektywie. Dla nich to był koniec świata, a nastepnego dnia poszli  na ryby.

Portret użytkownika ttteis77

"dokładnie. Im szybciej tym

"dokładnie. Im szybciej tym lepiej, a wielu zrozumie gdy kurtyna opadnie. Człowiek człowieka nie szanuje, Człowiek człowieka nienawidzi, Człowiek człowieka zabija, Człowiek człowieka niewoli. Albo tego nie widzą, albo nie chcą widzieć.W którego Boga wieżą, bo jest jeden i nie jest on pieniędzmi".

Portret użytkownika charis

konstelacje to wymysł pogan,

konstelacje to wymysł pogan, którzy dane fragmety nieba utożsamiali z różnymi rzeczami. Jedni np widzieli "pannę" a inni kłosy ze zbożem itd

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazdozbi%C3%B3r : "

Tradycja łączenia gwiazd w symboliczne kształty, które nazywamy asteryzmami, sięga niepamiętnych czasów starożytnych. Najstarsze zachowane wzmianki pochodzą z ok. 4000 lat p.n.e.Około V wieku p.n.e. Babilończycy podzielili strefę nieba, w której odbywa się pozorny ruch słońca, najpierw na 6, a następnie na 12 odcinków, które nazwano zodiakiem "

... Apostoł Jan nie nawiązywał do pogańskich wynalazków - konstelacji. 12 rozdział Objawienia nie ma nic wspólnego z konstelacjami, ani z planetami i innymi ciałami niebieskimi. Te symbole z 12 rozdziału jak i inne symbole z Objawienia wyjaśnione są w innych fragmentach Bibili - http://mieczducha888.blogspot.com/2017/06/jak-antychryst-oszuka-wielu-chrzescijan.html ,  PAN JEZUS udziela swej mądrości, zrozumienia aby odczytać tą natchnioną księgę. Patrzeć na NIEGO trzeba przez wiarę a nie bawić się w jakiegoś astrologa. 23 wrzesnia to kolejne oszustwo, to kolejny fałszywy alarm, tania sensacja

ciekawe czy ludzie wieszczacy 23 wrzesnia - przepisali swoje majątki dla potrzebujących ??

" Prawie wszystkie starożytne kultury łączyły gwiazdy tej konstelacji z dziewicą lub boginią. Starożytni Babilończycy widzieli na niebie kłos z ziarnami oraz liść palmy. Najjaśniejsza gwiazda nadal nazywana jest Kłosem. Gwiazdozbiór wiązany był również z radliną ziemi rozrywaną pługiem, dlatego też z tą częścią nieba Babilończycy wiązali płodność swoich ziem. Rzymianie też wybrali związek z rolnictwem i nazywali tę konstelację Ceres, od imienia bogini żniw " - https://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazdozbi%C3%B3r_Panny

,

Portret użytkownika King444

Nie zgadzam się z Tobą

Nie zgadzam się z Tobą absolutnie! Bóg stworzył wszystkie gwiazdy i astrologie (oraz każdą naukę), jak i nie powstała żadna religia bez Woli Boga. Nie wiem dlaczego Bóg przemawiając przez proroków nie miałby w przybliżeniu podać czasu jakiegoś wydarzenia odnosząc się do układu planet, gwiazd itd. Pamiętaj, że Bóg może wszystko co tylko zechce, a ograniczanie Pana twoją logiką to błąd, ponieważ jedyne co w ten sposób ograniczysz to swoje pojmowanie. Odnośnie wierzeń pogańskich... Wszystko jest Wolą Boga. Tak więc i to w co wierzysz także jest Wolą Boga. Kiedyś ludzie nie byli w stanie pojąć, iż Bóg jest jeden, a w niektórych kręgach kulturowych ludzie nie byli w stanie pojąć Boga w ogóle, stąd też wzięły się wierzenia pogańskie i czczenie rzeczy stworzonych. Bóg pozwolił na to w imię wyższego dobra, ponieważ lepiej było aby ludzie wierzyli w moce X niż, nie wierzyli wcale. Wszystkie religie z czasem ewoluowały oraz rozwijają się w dalszym ciągu. Ponadto, ja odczytuje w Apokalipsie właśnie ów zdarzenie, które ma nastąpić za kilka dni, jednak jako znak poprzedzający Sąd, który nastąpi za X czasu.

Portret użytkownika jozin

Znowu trzesienie ziemi w

Znowu trzesienie ziemi w Meksyku tym razem 7.1 M. Coś mi się wydaje że tam się coś dzieje. Ma to związek z 23.09. Sprawdzilem w stellarium i wyglada na to, że właśnie w Meksyku ten układ gwiazd będzie najlepiej widoczny.

Skomentuj