Niezwykła gigantyczna struktura na zdjęciach z teleskopu Kepler może być budowlą obcych?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Teleskop Kepler już od 2009 roku zajmuje się obserwacją odległych o tysiące lat świetlnych gwiazd. Jego zadaniem jest wykrywanie nowych planet, które mogłyby podtrzymać życie, niemniej ostatnie odkrycie poczynione za jego pośrednictwem wywołało nie mały chaos wśród środowisk astronomicznych.

<--break->

 

Założenie działania Keplera jest stosunkowo proste. W jednej chwili monitoruje on ponad 150 000 gwiazd, z których momentami niektóre wyraźnie ciemnieją na kilka godzin lub dni . Naukowcy z reguły bardzo cieszą się z tego faktu ponieważ jeżeli cykl ten jest regularny wskazuje on na odkrycie nowej egzoplanety (czyli takiej która orbituje wokół gwiazdy innej niż nasze słońce). Do tej pory ta metoda sprawdzała się znakomicie, tym większe było więc zdziwienie naukowców, gdy okazało się, że ujęcia jednej z gwiazd o numerze  KIC 8462852 są przyciemnione od 5 do 80 dni w roku w różnych odstępach czasu.

 

Naukowcy badający te zjawisko okrzyknęli je mianem anomalii, jednakże już po kilku dniach potwierdzono, że błąd na pewno nie leży po stronie sprzętu i dane z Keplera są z całą pewnością prawidłowe. Wykluczono więc, że dziwnym obiektem może być planeta, a KIC 8462852 jest zbyt starą gwiazdą by posiadała jeszcze pasy asteroid. Naukowcy zdecydownie wykluczają też możliwą kolizję dwóch lub więcej planet.

Doprowadziło to do powstania kilku bardziej lub mniej prawdopodobnych hipotez. Jedna z nich zakłada, że za dziwną anomalią stoi chmura komet, które zostały wciągnięte na oribitę gwiazdy. Jeżeli komety rozpadałyby się w trakcie orbitowania wokół gwiazdy, mogłoby to wytłumaczyć dziwne obserwacje i naukowcy nie kryją, że na tą chwilę, jest to najbardziej obiecujące wyjaśnienie.

Oczywiście są i tacy badacze, których naukowe rozważania pokierowały w zupełnie innym kierunku. Zgodnie z wywiadem udzielonym dla portalu The Atlantic astronom Jason Wright wraz z wieloma innymi astronomami rozważa, czy zagadkowa anomalia nie mogłaby być rezultatem działania obcej nam technologii. Jeżeli mieliby oni rację, to KIC 8462852 mógłby być wykorzystywany przez tą obcą rasę jako ogromna elektrownia słoneczna.

Sam pomysł wziął się z założenia, że zaawansowana cywilizacja w miarę rozwoju technologicznego potrzebuje coraz więcej energii do utrzymania swojego poziomu życia. Nie wykluczone, że wystarczająco rozwinięta cywilizacja byłaby w stanie czerpać energię w sposób, który dla nas wydaje się niemożliwy. Dziwne blokujące światło obiekty byłyby ogniwami solarnymi umieszczonymi na orbicie gwiazdy bądź jakimiś zaawansowanymi konstrukcjami wykorzystującymi energię przemian nuklearnych zachodzących na koronie gwiazdy. Te rzekome mega struktury zostały nazwane Sferami Dysona.

"Obcy powinni zawsze być ostatnią rozważaną przez naukowców hipotezą, ale bez wątpienia wygląda to na coś co mogłaby zbudować zaawansowana obca cywilizacja" - powiedział Jason Wright

Najlepszym sposobem na zweryfikowanie informacji z Keplera byłoby wykorzystanie, któregoś z ziemskich radioteleskopów. Nakierowanie przynajmniej jednego z nich w kierunku tajemniczej gwiazdy powinno wyjaśnić czy dziwna struktura generuje fale radiowe charakterystyczne dla technologii ziemskiej lub czy przynajmniej są one podobne. KIC 8462852 jest od nas oddalony o blisko 1480 lat świetlnych, a od tamtego czasu wiele rzeczy mogło ulec zmianie.

 

 

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu o zjawiskach paranormalnych:

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika moon fake

Nałókofcy...nie ma to jak

Nałókofcy...nie ma to jak wyciągać daleko idące wnioski na podstawie jednego przykładu. Jakie pasy planetoid skoro "nasz" powstał ze zderzenia planet!? Gdyby odwiedzili 100 układów gwiezdnych mogliby tak do tematu podejść. No brak wyobraźni a gdzieś słyszałem że wyobraźnia ważniejsza nawet od jakiejkolwiek wiedzy... Co do pozyskiwania energii ten sam schemat myślenia. Jeszcze nie wiedzą czym są atomy a już ferują wniosek że ewentualne obce cywilizacje muszą energię skądkolwiek gdziekolwiek transportować.  Nie muszą jej pobierać czy kraść ani ze słońc ani z planet poniewaz energia jest wszędzie a materia jest tylko małym wycinkiem, widzialną jej częścią. Energia to gazy tyle że o bardzo małych średnicach swoich pól magnetycznych, bo w zasadzie to SĄ TYLKO pola magnetyczne... przecież nie jakieś tam małe kuleczki. Z masą w materii oczywiście kolejny bląd logiczny. Złudzenie masy pojawia sie tylko w pobliżu ciał niebieskich ale co tam - niech sobie szukają tej wybranej spośród innych do tego celu,w ich mniemaniu, czasteczki. " EI" do lotu wręcz z wielokrotnie nadświetlnymi prędkosciami ( mozliwymi z powodu braku masy w materii) pobierają energię z przestrzeni i ją tam zaraz za statkiem pozostawiają. Energia są to gazy jak w rakietach tyle że nie potrzeba wozić ze sobą zbiornika (po co wozić pożar do remizy?...), dużo lżejsze niz Wodór i nie ujęte w Tablicy Mendelejewa z powodu niekompetencji technologiczno badawczo niedo-rozwojowych naukofcóf w tym temacie. Myśleć samodzielnie nie opierajac sie gdy trzeba , nawet o najlepsze wypociny nauki. Oto podstawa poznania- uwolnij myślenie a ono cię wyzwoli.

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych , ten przez dobę uchodzi za idiotę" https://magnetartechproject.blogspot.com/

Portret użytkownika colleeman

Jest tyle samo prawdy w tym,

Jest tyle samo prawdy w tym, że Bóg istnieje co w bajkach Braci Grimm. Nie ma też dowodów na jego nie istnienie, więc kłótnie Wasze są bez sensu. Nauka to potęga a my dopiero raczkujemy w tej dziedzinie. Świat i wszystko w około nie powstał od razu - układał się i ewoluował miliardy a może nawet biliardy lat. Nie możemy ocenić wieku piramid,  czy innych zagadkowych budowli a porywamy się na domysły dotyczących technoogii obcych - trochę śmieszne. Jedno jest pewne - religie cofają każde społeczeństwa bez wyjątku. Nauka i poznanie świata tto nasza przyszłość. Albo bzykanie kóz w Talibanie.
 

Portret użytkownika Wcale nie takie niemożliwe

Ostatnio ogladałem gdzie

Ostatnio ogladałem gdzie jaikś dokumen, wiadomo nie super naukowy, ale robili testy rakiety, która miała by wynieść na orbite okołosłoneczną soczewki mające za zadani rozpraszanie światła. I tylko rakieta spadła, tak że nie wiadomo cz by to nie zadzałał w jakimś tam stopniu. Dodając 2 do 2 stary układ słoneczny + my już prawie mamy taką technologie(ps. chodzi o rój małych obiektów nie stałą spójną strukrurę) czy takie nieprawdopodobne wydaje się że "obcy" wykminili technologię skupiającą energię, zamiast ją rozprzaszać. Potem taka energia mogła by być przekazywana do coraz większych kolektorów w postaci drzewa i na końcu wysyłana na planetę. Pracowałem kiedyś w ciepłownictwie i tak to mniej więcej działa tylko na mniejszą skalę. Dla mnie jak najbardziej do zrobienia. Jak byśmy rasą rywalizującą tylko np. jak mrówki jednym wielkim organizmem to pewnie już bysmy sami ten etap rozwoju osiągneli.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Jak czytam takie niusy:

Jak czytam takie niusy: "...Wykluczono więc, że dziwnym obiektem może być planeta, a KIC 8462852 jest zbyt starą gwiazdą by posiadała jeszcze pasy asteroid..." to mi ciśnienie podnosi..
A co niby ma piernik do wiatru?
Jakaś nowa reguła idiotów, że stara gwiazda nie może mieć pasa asteroid??

Portret użytkownika Jaron22

Na TVN napisali ze na

Na TVN napisali ze na tągwiazdę skierowany zostanie największy ziemski radioteleskop. Może jeszcze przed końcem roku wyjaśnią tą sprawę.  A nóż jest to ślad cywilizacji drugiego lub trzeciego poziomu? 
 

Strony

Skomentuj