Niezwykła anomalia w Korei Południowej. Co się dzieje z ziemskim klimatem?

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Fanatycy globalnego ocieplenia, nie mają ostatnio łatwego życia. Po wielu anormalnych zjawiskach klimatycznych zgłaszanych na całym świecie, na przełomie 1 i 2 maja po raz pierwszy od 22 lat, w Korei Południowej w tym miesiącu spadł śnieg. Mało tego, ulice regionu Gangwon, pokryło blisko 18,5 cm białego puchu. 

 

Koreańska administracja meteorologiczna potwierdziła zaistnienie tej anomalii. Zazwyczaj o tej porze roku, w całym kraju panują letnie warunki. Szczególnie silnie dotknięte żywiołem były obszary otaczające pasmo górskie Taebaek. Zgodnie ze statystykami, zarejestrowano tam ponad 18 cm śniegu. Jest to kolejne z długiej listy doniesień dotyczących stale ochładzającego się klimatu na naszej planecie.

Należy zauważyć, że doniesienia z Korei, pojawiają się na krótko po tym, gdy donosiliśmy, że na kontynencie europejskim, miniony kwiecień okazał się najzimniejszy od niemal stu lat, nie trudno o wniosek, że zwolennicy teorii o globalnym ociepleniu mijają się z prawdą. Bez cienia przesady można mówić o anomalii temperaturowej przed 30 kwietnia w stosunku do normy klimatycznej z lat 1981-2010. Taka sytuacja miałą miejsce na przykład w Niemczech gdzie zanotowano najzimniejszy kwiecień od 40 lat.

 

Warto chyba przypomnieć, że jeszcze w lutym tego roku, na terenie Stanów Zjednoczonych, padło 2 400 rekordów temperaturowych. W wyniku niesprzyjającej pogody, niemal 70 osób straciło tam życie. Ile jeszcze trzeba dowodów, aby zapatrzeni w swoje dogmaty ekolodzy spostrzegli, że klimat ochładza się, a nie ociepla i to niezależnie od podejmowanych przez nich kroków. Naukowcy uważają, że winę za taki stan rzeczy może ponosić zjawisko La Niña, które jest odpowiedzialne za nienormalny spadek temperatury i obfite opady na półkuli północnej tej zimy i wczesnej wiosny, jest prawdopodobnie związane z końcem cyklu słoneczny i początkiem nowego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Co się dzieje z ziemskim

Co się dzieje z ziemskim klimatem ? Na przekór i na upartego to powiem, że to nie jest ważne.Klimatu nie zmienisz jaki by nie był. Co robić należy ? NIe wiem !!!! Trzeba patrzeć na dzień o dzień naprzód.Kto przetrwa kolejny a kto odpadnie bo nie da rady ! Znam takich co sobie gniazdo szykują pod ziemią NIe na Marsie ale na Ziemi POZDRO SPRYCIARZE  Lol Jak dla mnie to SZANSE MACIE Są jednak ludzie co myśłą zupełnie inaczej :))) 

Portret użytkownika Vladimir Putin

Problem leży gdzie indzie

Problem leży gdzie indzie

Klimat był jest i będzie zmienny i nic na to nie poradzimy

jest kawałek sekty która się na tym bogaci i tyle - tylko o to i aż o to chodzi

kolejna utopia typu zatrzymajmy globalne ocieplenie lub globalne ochłodzenie lub zmiany klimatu - to nie ma sęsu

co 26 000 lat występuje główny cykl platoński związany z precesją ziemsą i zmianą nachylenia osi do słońca ciekawe że nikt tego nie bierze pod uwagę czyli tak co 13 000 lat jest w ciul ciepło lub w ciul zimno

Portret użytkownika Quark

Czytam te komentarze i co

Czytam te komentarze i co widzę ? Żadnej merytorycznej dyskusji za to piana "na pysku" , wyzwiska , przekleństwa itp..

Żałosne ! - A ja powiem tak , ziemia to nie jest pokoik z powietrzem zamkniętym w czterech ścianach (jak wielu tu sądzi) , że ogrzanie go w jednym miejscu bądź ochłodzenie powoduje zmianę temperatury w całym pokoiku .. nie ! Mamy na ziemi tkz: strefy klimatyczne , w których temperatury i to czy pada śnieg lub deszcz zalężą od tego jak w danym momencie krąży powietrze między nimi transportując wilgoć i ciepło bądź je odbierając z konkretnych miejsc . Podniesienie się globalnej (czyli średniej temperatury ze wszystkich sterf klimatycznych) oznaczać może , że tam gdzie dotąd było ciepło zrobi się chłodniej a tam gdzie było wilgotno i gorąco zrobi się jeszcze bardziej sucho . Wiecie co to zjawisko "konwekcji" - to to samo co zachodzi w garnku z zupą na ogniu . (Na dnie jest strasznie gorąco a przy pokrywce wciąż chłodno.) W ziemskiej skali najlepiej widać to zjawisko na pustyni , gdzie za dnia jest np. +40*C a nocą 0 ... a nawet -3*C ! Piasek się za dnia nagrzał .. i co z tego , skoro nocą spłynęło na niego mroźne powietrze i można zamarznąć na pustyni ! Co to oznacza ? To , że jak się zrobiło (ogólnie) cieplej to do Korei napłynęło zimne i wilgotne powietrze wywołując "atak zimy" w maju .. Bo cieplej bądź zimniej jest nie dlatego , że świeci słońce bądź nie , lecz dlatego , że napływa zimne bądź gorące powietrze - tak jak u nas ! Jednego dnia jest +20*C a za dwa dni tylko +5*C . Klimat się zmienia bo nic nie trwa wiecznie i przyjdzie nam przywyknąć do nowego klimatu , który dla nowych pokoleń będzie już normą. 

Portret użytkownika Gruubo

A czego spodziewasz się po

A czego spodziewasz się po ludziach którzy wierzą w płaska ziemię, księżyc jest hologramem, żadne satelity i łaziki nigdy nie opuściły ziemskiej atmosfery a koronawirus jest zmyślony:) idioci twierdzą że wzrost temperatury w ostatnich 100latach to sfałszowane wykresy. Swirkom że zmiannaziemi się nie da pomoc. Nawiedzency wytrąceni ze społeczeństwa więc tu sobie podnoszą ego stekiem bzdur 

Portret użytkownika syriues

Brak milosci powoduje zimno,a

Brak milosci powoduje zimno,a w zimnie tworza sie mozliwosci dla istot innowymiarowych.

Dlatego walcza z globalnym ociepleniem. 

Moze dla was to fantazja.ale Jezus nie byl ukrzyzowany z glupoty.Diabel,istota,wie o tym ze za duzo tajemnic wypowiadał. Chcial nam.pokazac drogę. A droga nie idzie po lagodnych pagorkach,ani po miodnym polu i rzeczce z obsranymi smartphonami i debilnymi podzialami.

Ale ugrzazlismy w bagnie i juz malo zostalo ludzi na brzegu.

Ktoz nam pomoże sie ocknac?

Obudzisz sie sam czy nadal bedzesz spał?

Gdyby wiara wasza,moja,twoja byla trwala nie musielibysmy patrzec na ta fikcje stworzona przez diabelski system wykorzystywania.

Ja ty i inni czujemy sie niczym konkurencja ,jakby wrogowie,bo moze nam czegos zabraknie?

Uwierzcie, ze bez kasy I bez niczego jest o wiele znacznie lzej.na duszy.i dla duszy.

I prosze was o jedno i nie sa to moje slowa.byscie byli sobą, a nie maszynami kopiujacymi informacje.wiekszisc z was kopiuje zachowania.jestescie doktorami,naukowcami itp.

Po co to robicie?

Portret użytkownika SurvivorMan

No i mamy kolejny brzydki

No i mamy kolejny brzydki paszkwil na temat klimatu na tej stronie Nie
Kolejny raz mylony jest bowiem KLIMAT z POGODĄ, a to już jest skrajne dyletanctwo, które naraża tę stronę na utratę jakiejkolwiek wiarygodności!
Autor w najlepsze stosuje obie definicje zamiennie, myląc pogodę z klimatem i zmieniając tym samym swój artykuł w nic nie wartą manipulację, która najwyraźniej jest mu potrzebna żeby "udowodnić" swój światopogląd. Tyle że to obniża poziom tej strony.
To właśnie przez tego typu bełkot, często spotykany w internecie na amatorskich stronach "informacyjnych", ludzie potem wpadają w irytację na widok hasła "ekologia/ekolog"!
Autorze... Klasa 5 szkoły podstawowej... Pomogę Ci się cofnąć w czasie...
Temat dzisiejszej lekcji: "Pogoda a klimat".
Zapraszam.
https://www.youtube.com/watch?v=P2caRrrz_1g
Najpierw nauka, potem artykuły na stronach... Nigdy odwrotnie.
Pozdrawiam.
...
...
...
Ja pier.... To już nawet nie jest śmieszne... Tragedia...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj