Niezwykła aktywność supermasywnej czarnej dziury w centrum Galaktyki zadziwa naukowców

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Supermasywne czarne dziury zwykle występują w centrach galaktyk. Taka studnia grawitacyjna znajduje się też w centrum naszej galaktyki - Drogi Mlecznej. Obiekt ten zachowuje się jednak zwykle zupełnie inaczej niż przewidują naukowcy. Obecnie czarna dziura zwana Sgr A* stał się bardziej aktywna w paśmie rentgenowskim.

 

Najnowsze badanie na temat Sagittariusa A* przygotowała grupa autorów zaangażowanych w analizy zdjęć wykonywanych za pomocą kosmicznego obserwatorium rentgenowskiego Chandra. Eksperci połączyli dane uzyskane podczas długotrwałych obserwacji z należącego do NASA obserwatorium rentgenowskiego Chandra i europejskiego odpowiednika XMM-Newton. Naukowcy odkryli, że częstotliwość pojawiania się jasnych rozbłysków rentgenowskich z Sgr* wzrosła dziesięciokrotnie do jednego rozbłysku dziennie.

 

Naukowcy starają się zrozumieć, czy jest to normalne zachowanie, które wcześniej nie było widoczne z powodu słabej jakości urządzeń monitorujących tą aktywność czy też częstotliwość uległa zwiększeniu na skutek oddziaływania spowodowanego przez ekstremalne zbliżenie do czarnej dziury obiektu zwanego G2. Początkowo uważano, że to obłok gazu, ale potem stało się jasne, że nie była to prawidłowa interpretacja.

Specjaliści komentujący najnowsze dane zwracają uwagę, że astronomowie oczekiwali spektakularnego pochłaniania G2 przez Sagittariusa A*, ale okazało się, że nic takiego nie miało miejsca. To, co początkowo uważano za chmurę gazu i pyłu okazało się prawdopodobnie bynajmniej nie obłokiem, ale rozciągniętą dziwnie gwiazdą rozdzieraną grawitacją o wielkości 4 milionów słońc.


 

Artykuł pochodzi z portalu astronomicznego:


 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Adaś

Szykuję sie duża zmiana, God

Szykuję sie duża zmiana, God Intervention ! Tam gdzie jest Saggitiarius tam zamieszkuje w naszej Galaktyce (w rozwidleniu kwiatu lotosu) Brahma Bóg Ojciec na planecie Brahma locka  (wyspa). Losy i zamiary jednych zostaną pokrzyżowane i poplątane wręcz zniweczone inni z niczego wyrosną do dużej rangi. Nastapi mówiąc słowami starożytnymi "wspomożenie wiernych" !!! Wzrost częstotliwości w takim zakresie to duży wzrost aktywności, pewne miary się przebrały nastapi korekta społeczności świata.  

Portret użytkownika li.amen

Objawienie Ojca i

Objawienie Ojca i Syna

21 W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

 

Portret użytkownika vito

W środku kazdej galaktyki

W środku kazdej galaktyki znajduje sie w pasmie niewidzialnym dla ludzkiego oka potężne Słońce.Żadne tam czarne dziury..hehe  Jest ono niczym jądro atomowe w każdym atomie-(ten ma bardzo złożoną strukturę) Wszystko wiruje wokół niego i jest przez niego stabilizowane

Portret użytkownika keri

To ja wyciągnę wnioski za

To ja wyciągnę wnioski za tych nałukofców.
Centrum naszej galaktyki wysyła 10 razy więcej niż wcześniej energii w postaci promieniowania. Energia ta dociera do Układu Słonecznego, a więc i do Ziemi. Na Ziemi zauważalny jest wzrost energii i wywołuje on określone zjawiska.

ISKRA WYSZŁA Z POLSKI. G. Braun poleca w sejmie książkę "Fałszywa pandemia" https://www.youtube.com/watch?v=zPtWjBL4EY4

Portret użytkownika keri

Nie ma pożerających czarnych

Nie ma pożerających czarnych dziur.
Czarne dziury wymyślono dla nadawania tytułów naukowych.
W pracach naukowych o czarnych dziurach są opisywane ich właściwości, klasyfikacja itp.
Nikt temu nie zaprzeczy, aby się nie narażać ałtołytetom -nałukofcom, którzy pilnują, aby czarne dziury nie wpadły w dziurę śmieszności.
Za dużo jest umoczonych nałukofców w te czarne dziury, aby napisać prawdę, że ich nie ma.

ISKRA WYSZŁA Z POLSKI. G. Braun poleca w sejmie książkę "Fałszywa pandemia" https://www.youtube.com/watch?v=zPtWjBL4EY4

Strony

Skomentuj