Nieznany pasożyt zabija zwierzęta morskie u wybrzeży San Francisco, w szczególności rekiny

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Naukowcy biją na alarm – w Zatoce San Francisco w ciągu dwóch miesięcy wyłowiono ponad dwa tysiące martwych rekinów Poroderma pantherinum i innych organizmów morskich, tj. halibut, okoń itd. Według wstępnych analiz, nie stwierdzono odchyleń w jakości wody, więc nie może być mowy o zatruciu chemicznym.

 

Eksperci twierdzą, że jest to prawdziwa katastrofa i nie ma już czasu na odkładanie terminu rozwiązania problemu. Większość ryb zmarła w pobliżu Oakland, Berkeley, Redwood City itp. Ustalono przyczynę śmierci zwierząt. Życie morskie niszczy jednokomórkowy pasożyt, który przenika do organizmu przez nozdrza i zaczyna wysysać mózg. W pewnym sensie intruz przypomina amebę.

 

Nie jest jasne, w jaki sposób pasożyt dostaje się do wody w San Francisco i jak sobie z nim radzić w ogóle. Naukowcy próbują teraz odpowiedzieć na te pytania. Zauważono, że znaczna redukcja rekinów Poroderma pantherinum negatywnie wpłynie na ekosystem morza.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Znam faceta, który trzeci

Znam faceta, który trzeci miesiąc jest na intejsywnej terapii i nie wiedzą, co mu jest. Zdrowy mężczyzna, nagle zasłabł, pierwszy dzień myślał, że przeziębienie, w drugim poszedł się położyć, a na trzeci już karetka. Jakaś bakteria w krwi i wszystko po kolei mu siada, był w śpiączce, obudził się, jest świadomy tego, że w szpitalu uniwersyteckim w Chicago, trzeci miesiąc go badają na intensywnej i nie wiedzą, co mu jest. Świat zmutował.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Tego roku orzechy włoskie

Tego roku orzechy włoskie były jakieś zdeformowane. Około 5% miało dziwne spłaszczone skorupy. Jak ktoś też takie coś zaobserwował to pisać.

PS

Tylko Bozia albo UFO może powstrzymać te małpy z brzytwą przed zniszczeniem tej planety. Ludzkość nie ma sił bo nie mówi jednym głosem i jest zwyczajnie sprzedajna. Tylko wyższa interwencja może zatrzymać te szalone małpy z piekła.

Strony

Skomentuj