Nieznany obiekt wpadł do krateru indonezyjskiego wulkanu Merapi. Naukowcy twierdzą, że to ...meteor

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W Indonezji doszło do zdumiewającego zjawiska. Nocne niebo rozświetliło się światłem i nagle "meteor" wszedł w atmosferę i uderzył w sam krater wulkanu Merapi. 

Nagranie zostało wykonane w czwartek 27 maja 2021 r. i zostało zarejestrowane przez kamerę bezpieczeństwa firmy Megadata, dostawcy usług internetowych w Indonezji. 

Chociaż nagranie z CCTV jest dość rozmazane, wyraźnie pokazuje kulę światła wpadającą w atmosferę tuż nad szczytem góry Merapi i pozornie wpadającą na jej szczyt. Na szczęście podczas incydentu miejscowy Indonezyjczyk nazwiskiem Gunarto Song przez przypadek sfotografował górę Merapi i uchwycił meteoryt spadający z nieba w całej okazałości.

Gunarto powiedział, że zrobił zdjęcia z obszaru Batu Alien w obszarze Kaliadema Kangkrigan około 23:07. 

„Nagle pojawiła się jasna wiązka światła, jakby spadała z góry na szczyt góry Merapi… Było to bardzo jasne i szybkie. Podczas fotografowania używałem ekspozycji 4 sekund”.

W kulturze i mitologii jawajskiej wulkan Merapi jest uważany za święte miejsce, zwłaszcza wśród tych, którzy mieszkają w okolicy tego żywiolu.

 

Warto wspomnieć, że tego typu zjawisko nie jest nam przedstawiane po raz pierwszy. W 2012 roku podobna obserwacja miała miejsce w obrębie meksykańskiego wulkanu Popocatepetl. W jego okolicy widuje się dziwne światła od dziesięcioleci. Wtedy, w październiku 2012 zaobserwowano coś bardzo podobnego jak to w Merapi,

Zjawisko to tłumaczono dokładnie tak samo. Naukowcy orzekli wtedy również, że w krater uderzył meteor! Traf chciał, że ów meteor wyleciał potem z tego samego krateru w połowie listopada. 

Pojawia się zatem pytanie. O co chodzi z tymi dziwnymi obiektami wlatującymi akurat tam, gdzie ludzie nie są w stanie zajrzeć i sprawdzić. W okolicy wielu wulkanów na świecie od lat obserwuje się dziwne obiekty. Czy to co widzieliśmy w przypadku wulkanu Merapi to manifestacja tej samej nieznanej nam siły?

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Tara

Autor artykułu podaje że

Autor artykułu podaje że zdjęcie zostało wykonane 23.07, na filmie jest godzina 23.02 i jeszcze jedno zróbcie zdjęcie teraz o 23.00 ciekawe czy będzie widać białe chmury lub nagrajcie film.

Nagranie i zdjęcia są fałszywe. Jak ktoś ma inne zdanie to niech zrobi zdjęcie o 23.00 nawet jutro (dłuższy będzie dzień, będzie jaśniej) i niech wstawi tutaj i mają być widoczne chmury tak jak na filmie i zdjęciu.

Indonezja leży na równiku i długość dnia i nocy różni się nieznacznie w czasie całego roku. Teraz około 18.00 mają już wieczór!!!

Jak coś piszesz to pierw pomyśl czy może to być prawdziwe!!!

Portret użytkownika Quark

Punkt widzenia zależy od

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a na filmiku poniżej widać DOKŁADNIE , że meteoryt uderza tuż obok krateru na szczycie wulkanu wzbijając tuman kurzu , więc nijakiej sennsacyji ni ma .

Portret użytkownika Gayka

No tak. Znowu szury i

No tak. Znowu szury i foliarze dopatrują się jakichś nieziemskich obiektów.
Tymczasem każdy naukowo myślący człowiek wie, że to meteory sobie tak sprytnie celują. Leci taki meteor przez kosmos i kombinuje, jak tu trafić w wulkan na Ziemi. Oblicza sobie trajektorię, po czym bach i jest. Sam środeczek.

No i zdarza się czasem, że taki wulkan sobie meteor pożuje, pożuje a potem wypluje.

Dlatego te meteory potem wylatują.

Proste, naukowe wyjaśnienie. Przestańcie się doszukiwać wszędzie sensacji. Wink

Portret użytkownika darekkk

Piszecie o tych meteorytach,

Piszecie o tych meteorytach, a tak naprawdę nie wiadomo co to jest. Dlaczego na księżycu są idealne koła kraterów, skoro te meteoryty uderzały w niego to powinny tam być krechy uderzeń pod różnymi kątami, my natomiast widzimy idealne kółka. To samo na Ziemi są kratery, a nie ma śladu co w środku. Bardziej mi to wygląda na kratery wywołane jakimiś procesami geodezyjnymi, jak gaz. Ksieżyc też może być plazmą, to by ładnie pokrywało się z czarnym słońcem podowującym zacmienie.

https://www.youtube.com/watch?v=I5PmoVMgRYQ

Niektórzy zpaytają to jak się słońce i księżyc utrzymuje w powietrzu, odpowiedź jest bardzo prosta. Za pomocą technologi wibracji, jakaś ulepszona wersja The Levitating Liquid Pendulum

Tacy Fizycy kwantowi jak Bohr uważali że wszystko jest w ruchu i zbudowane jest z wibracji, nawet w tym drewnianym krzesle poruszają się ciągle atomy i inne cząsteczki.

https://www.youtube.com/results?search_query=Levitating+Liquid+Pendulum

Prędzej uwierzę w skamieniałe drzewa gigantów, które mają skamieniałą strukturę gigantycznego drzewa niż w te ich kłamstwa głównego nurtu. To by wyjasniało, że giganci upadłe anioły wykarczowali ten ogromny las, zostawili pieńki i przykryli ten obszar szklanym firmamentem SkyStone, a nastepnie zalali go wodą i umieścili światełka zwane gwiazdami jako świecące sondy którymi nas obserwują, swój mały ogród zoologiczno botaniczny.

http://whale.to/c/giant_trees.html

Portret użytkownika trasz

Wyzywasz ale przy uderzeniach

Wyzywasz ale przy uderzeniach meteorytów o księżyc, nie powinno tam być pełno kraterów z różnymi bocznymi śladami, rowami jak meteor uderza w księżyc pod innym kątem niż 90 stopni? Czy krater po uderzeniu z innego kąta nie powinień zostawić podłużnego śladu? Gleba to nie woda i tam powinny być inne ślady niż idealne kręgi. Ty mi tu wypominasz, że jakiś komentarz napisałem, ale jak Michio Kaku wymyśla jakieś fantasy, że kiedyś cały wszechświat zamarznie i zwolni, a czarne dziury wyparują to juz jest ok. Nikt tego nie jest w stanie udowodnić, ale on pisze o tym książki i sie nie obawiasz, że ktoś w to uwierzy?

 

 

 

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }

Portret użytkownika mw

Przy prędkości meteoroidu

Przy prędkości meteoroidu rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu km/s grunt zachowuje się jak ciecz, kąt padania w związku z tym nie ma znaczenia, a energia wyzwolona w momencie uderzenia topi i wyparowywuje część skał budujących podłoże, co przejawia się w postaci eksplozji, która generuje kolisty krater poprzez gorącą falę uderzeniową. Meteoroid po uderzeniu może całkiem wyparować, więc nie zdąży się przemieścić po podłożu żeby wyryć coś na kształt rowu. Skoro nie widać na Księżycu takich podłużnych struktur to znaczy, że taki proces nie zachodzi po uderzeniu. Poza tym eksperymenty laboratoryjne polegające na strzelaniu obiektami z prędkością kilku km/s pokazują, że w podłożu tworzy się kolisty krater.

Fantasy Michio Kaku jest w jakimś stopniu poparte obserwacjami i symulacjami komputerowymi. Wiadomo, że nikt nie sprawdzi jak będzie wyglądał kosmos za pierdyliard lat. Branie tych domysłów i hipotez za 100% prawdę mija się z celem. Za kilka lat mogą w mniejszym lub większym stopniu ulec zmianie, ponieważ nowe odkrycia to pewnie teraz chleb powszedni w astronomii.

Portret użytkownika piopio

Kiedyś dawno temu czytałem na

Kiedyś dawno temu czytałem na jakimś blogu wordpress lub w jakiejś książce, że w Azji w jakiejś wiosce już nie pamiętam, czy chińskiej, czy hinduskiej odnaleziono ponad tysiąc drewnianych zakopanych ksiąg nazwano je księgami tandżur kandżur. Ale nie wszystkie przetłumaczono, jednak opisano w nich czym było te słynne drzewo życia. Mianowicie było nim ogromne drzewo pozostawione przez gigantów. Potem coś znalazłem w sieci na ich temat i jakiś gość z Azji napisał komentarz, że po przetłumaczeniu niektórych z nich Drzewo Życia było nawiązaniem do wieży Babel. Starożytne ludy wiedziały, że nad nami jest sklepienie niebieskie na wysokości około 60 kilometra. I poprzez to drzewo chciały tam się wdrapać do tej kopuły szkła nieba. Dalej już wiecie wielki gigant się wkurzył i zniszczył wieżę Babel, czy tam to gigantyczne drzewo. Jest to tylko taka mitologia, ale już nic więcej nie udało mi się odnaleźć na temat tych ksiąg, jakby ktoś usunął wszelka informacje na ich temat z internetu.
https://www.youtube.com/watch?v=kQpIY6Mk3Gk

Strony

Skomentuj