Nieznany obiekt kosmiczny wszedł w ziemską atmosferę nad Indiami

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Oślepiająca smuga światła przecinająca nocne niebo zaskoczyła obserwatorów w częściach indyjskich stanów Maharashtra i Madhya Pradesh. NIektórzy spekulowali, że niezwykłym zjawiskiem był deszcz meteorów. Zdjęcia i filmy przedstawiające to zjawisko pojawiły się w mediach społecznościowych w zeszłą sobotę. Większość specjalistów sugeruje, że wydarzenie nad Maharashtrą jest możliwym ponownym wejściem w atmosferę członu chińskiej rakietowy, która została wystrzelona w lutym 2021 roku.

 

Uważa się, że był to powrót trzeciego członu rakiety Chang Zheng 3B o numerze seryjnym Y77, która została wystrzelona w lutym 2021 roku. Spodziewano się, że wejdzie w atmosferę mniej więcej w tym czasie gdy doszło do tej spektakularnej obserwacji.

 

Wygląda na to, że obiekt mógł spaść przypadkowo lub został celowo zrzucony z orbity. Nie wyglądało to ani jak typowy deszcz meteorytów ani kula ognia. Pochodzenie antropogeniczne deorbitujących szczątków potwierdza również niewielka prędkość wejścia w atmosferę, nietuypowa dla asteroid i meteoroidów, a także kolory w jakich się spalał, które wskazują, że byłto jakiś „metalowy przedmiot”.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wodzu

Nie będę się wypowiadał w tym

Nie będę się wypowiadał w tym temacie jako ekspert !! ale bardzo lubię obserwację nocnego nieba , a mam trochę lat na karku ! nigdy coś takiego nie widziałem bardziej to przypomina defragmentacje satelity , i tylko jest jedno pytanie i kto się do tego przyzna z utraty satelity ???

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Q

Niby tak , ale to jest tylko

Niby tak , ale to jest tylko niewielki ułamek pyłów i zanieczyszczeń tworzonych tu na powierzchni ziemi ręką człowieka - rzemieślnika. A tlenki aluminium są substancją naturalnie występującą w glebie a konkretnie w glinie - stąd polska nazwa tego metalu : "glin" , bo u nas boksytów (czyli pokładów rud aluminium) nie ma i uzyskuje się go wykorzystując glinę , która zawiera kilkanaście procent tlenków aluminium.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj