Nieznany obiekt kosmiczny przeleciał obok Ziemi. Naukowcy nie wiedzą, co to jest

Kategorie: 

Źródło: Gianluca Massi

Poruszający się powoli obiekt nieznanego pochodzenia przeleciał wczoraj bardzo blisko Ziemi po czym powrócił do Układu Słonecznego. Tajemniczy obiekt kosmiczny ma powrócić w marcu.

Dziwny „mini księżyc”, oficjalnie nazwany 2020 SO, został odkryty 17 września. Początkowo został sklasyfikowany jako asteroida, ale naukowcy nadal nie mają pojęcia z czym mają do czynienia.  Na pewno nie jest to asteroida, ale w takim razie co to jest? 

 

Obiekt ma około dziesięciu metrów średnicy i przeleciał obok naszej planety w odległości mniejszej niż 50 tysięcy kilometrów. To tylko 13 procent średniej odległości z Ziemi do Księżyca. Oznacza to, że obiekt znajduje się w zasięgu grawitacji naszej planety, co oznacza, że ​​powróci on ponownie za kilka miesięcy.

 

Tajemnica pochodzenia obiektu wiąże się z tym, jak leci. Porusza się ze znacznie mniejszą prędkością niż zdecydowana większość asteroid, które zwykle pędzą przez przestrzeń z prędkością od 11 do 72 kilometrów na sekundę. 2020 SO porusza się z prędkością zaledwie 0,6 kilometra na sekundę.

Część trajektorii obiektu 2020 SO

Wielu członków społeczności naukowej uważa, że ​​jest to pozostałość po locie sondy Surveyor 2 na Księżyc w 1966 roku. Wcześniej naukowcy sugerowali, że może to być akcelerator rakietowy użyty w tej samej misji. Liczni astronomowie czekali na jego przybycie, aby ustalić, czy jest to część rakiety czy nie. 

 

W rezultacie obiekt przyleciał, ale nie potwierdzono, że to złom po eksploracji orbity Księżyca. W związku z tym naukowcy jedynie stwierdzili, że nie jest to asteroida i nadal nie wiemy czym jest obiekt znany jako 2020 SO, który został złapany przez ziemską grawitację.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No i po co sobie NAŁUKOWCY

No i po co sobie NAŁUKOWCY głowę zawracać ? Jak to była Żaba i tyle.Nawet potem gdyby coś przypuszczać w tym temacie, to i tak będzie niemniej teorii przypuszczeń co nałukowców i co kotófff napłakało.

Portret użytkownika b@ron

no widzisz... chcesz to

no widzisz... chcesz to potrafisz Biggrin

co ciekawe, jeśli był w polu grawitacyjnym ziemi i z taką prędkością... raczej ziemia by go nie wypusciła dalej... zapewne coś z napędem i wcale nie pozaziemskie... ale co tam... niech bedą szczątki Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika emel

<a href="mailto:b@ron">b@ron<

bron wrote:
 jeśli był w polu grawitacyjnym ziemi i z taką prędkością... raczej ziemia by go nie wypusciła dalej

To zależy od prędkości tego obiektu i odległości. Możesz podzielić się swoimi obliczeniami, wtedy zobaczymy czy gdzieś nie popełniłeś błędu.

Portret użytkownika b@ron

a to trzeba przeczytać

a to trzeba przeczytać artykuł i podane tam są obliczenia a potem to co ja napisałem i ułoży ci się w całość, a jakby ci się czasem nie poukładało... to kolega kmieć bez loginu baaaardzo pięknie to opisał tak że polecam jego koment

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj