Nieznana pomarańczowa substancja odnaleziona na Alasce

Kategorie: 

buffalopost.net

Stanowi i federalni naukowcy próbują zidentyfikować tajemniczą pomarańczową substancję, którą w tym tygodniu wyrzuciło na brzegi obok wioski w północno-zachodniej Alasce.

 

Mieszkańcy w środę zauważyli pomarańczowy połysk w lagunie przed Kivalina na Alasce. Grudki substancji znajdowane były na plaży, powiedziała Mer miasta Janet Mitchell. Rzeczy na brzegu były "tłuste wyczuwalne jak oliwka dla dzieci," powiedziała w piątek rezydent Mida Swan. Powiedziała również, że nie wykrywalny był zapach substancji.

 

Substancji, mogła również spaść z deszczem w środę wieczorem, ponieważ stwierdzono ją w wiadrach, które niektórzy mieszkańcy wykorzystywali do zbierania deszczówki. Stanowe Laboratorium Środowiskowe przygotowuje się do wysłania próbki do naukowców z innych laboratoriów, w tym National Oceanic and Atmospheric Administration w Juneau, powiedział Emanuel Hignutt, kierownik laboratorium analitycznego EHL. Hignutt powiedział, że nie jest jasne, co to za substancja.

"Nie ma żadnych dowodów uwolnienia oleju lub substancji niebezpiecznych, w ostatnim czasie, ale nadal badamy i próbujemy uzyskać oznaczenia laboratoryjne, co do tego, czym dokładnie jest ten materiał " powiedział Hignutt. "Czy to kwitną glony, lub jest to coś nieorganicznego - staramy się zdobyć więcej informacji na ten temat", powiedział.

Mitchell dodała, że substancja została również znaleziona w rzece Wulik, która wpada do zatoki i jest źródłem wody pitnej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Strony

Skomentuj