Nieznana choroba i kłusownicy zabijają delfiny na Krymie

Kategorie: 

Delfin, najprawdopodobniej ofiara sieci rybackich - Foto: A. Sibirtsev

Skala śmierci delfinów obserwowana na wybrzeżu Morza czarnego bardzo niepokoi biologów morskich. Nie wiadomo do końca, dlaczego padają tak duże ilości zwierząt. Wśród najbardziej popularnych hipotez są przyczyny chorobowe, na przykład nieznany wirus, ale też kłusownictwo, ponieważ wiele z padłych zwierząt miało rany cięte.

 

Jak twierdzą władze Ukrainy, przypadki śmierci delfinów zdarzają się, co wiosnę, ale ich skala w tym oku przekroczyła wszelkie znane poziomy. Jako przyczynę podaje się kłusownictwo, ale głównie chodzi o połowy flądry, które dokonuje się z wykorzystaniem potężnych motorówek. Według biologów większość martwych delfinów musiała poprzednio zaplątać się w takie nielegalne sieci.

 

Oprócz takich przyczyn są sugestie, że winne mogą być zakwity glonów, albo po prostu nieznany rodzaj zakażenia. Tego typu teorie musza być brane poważnie pod uwagę, ponieważ aż 60% znajdowanych martwych osobników nie ma śladów po sieciach rybackich.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Aniołek

mnie to też bardzo

mnie to też bardzo dziwi.Ciągle się o tym pisze ,rzekomo ludzie są zaniepokojeni ale Ci którzy powinni zająć się dokładnie tą tragedią nic nie robią ........tak jakby wiedzieli o co chodzi ale nie chcieli sie wypowiadać.

Skomentuj