Nieznana choroba fok i niedźwiedzi polarnych

Kategorie: 

ibtimes.com

U kilkudziesięciu niedźwiedzi polarnych i kilkuset zaobrączkowanych fok zaobserwowano symptomy choroby skóry. Zwierzęta tracą sierść i zmagają się z głębokim owrzodzeniem. Sytuacja jest szczególnie zła na południu Morza Beauforta w okolicy Oceanu Arktycznego.

 

Podobne objawy kilka miesięcy temu zaobserwowano tez u kilku znalezionych lwów morskich. Naukowy badali zwierzęta na obecność promieniowania, ale kilku szczególnie prawdopodobnych izotopów nie udało się wykryć.

 

Biolodzy morscy o chorobę podejrzewają jakiegoś wirusa. Do tej pory wykluczono takie przyczyny jak bakterie chorobotwórcze i promieniowanie. Pozostaje badanie pod względem obecności toksyn.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Muski

Nie ma co ukrywać, że coraz

Nie ma co ukrywać, że coraz bardziej rozwiją się wśród ludzi problem chorób cywilizacyjnych. Kiedyś umierano na epidemie, ogólnie choroby zakaźne.Teraz niestety problemem są inne choroby.Rak, choroby wieńcowe, cukrzyca.Niestety ale taka prawda. Codzień nasz orgaznizm, wystawiany jest na próbę, zmagania się z różnego rodzaju chemicznymi półapkami.Niestety, przyroda też przesiąka milionami takich zanieczyszczeń, tak więc i zwierzęta mogą się niestety napotkać na pewne inwazyjne choroby.Dziękować mogą tylko nam - ludziom. 

"...Dopóki słońce i księżyc są w górze, dopóki trzmiel nawiedza różę, dopóki dzieci różowe się rodzą, NIKT NIE WIERZY ŻE STAJE SIĘ JUŻ..."

Portret użytkownika zeta_reticuli

Bardzo mnie pozytywnie

Bardzo mnie pozytywnie zaskoczyła wiadomość podana ostatnio na TVN (nie wiem czy im oglądalność czasem nie spada ;)) odnośnie cukrzycy i otyłości. Do tego stanu rzeczy bardzo się przyczynia syrop glukozowo-fruktozowy. Warto więc sprawdzać w składzie co konsumujemy ;) 

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika Art

Różne niespodzianki się w

Różne niespodzianki się w morzu kryją. Pierwsze co nasuwają mi się 3 możliwości;- wycieki radioaktywne nie tylko z Fukushimy ale i z takich okrętów jak Kursk;- broń chemiczna zatopiona po II wojnie światowej;- być może jakieś substancje ze siarką i innymi przyprawami np. z  podwodnych erupcji wulkanów.

Portret użytkownika Lilith

Niestety to wygląda jak

Niestety to wygląda jak choroba popromienna...a kto nam powie prawdę co wykazały badanie tych zwierząt.Już to widzę jak przyznają,że jest to na skutek skażenie radioaktywnego.Predzej się konca świata doczekamy niestety.

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Strony

Skomentuj