Nieznana choroba atakuje zwierzęta w obszarach podbiegunowych

Kategorie: 

zeehondencreche.nl

Niedawno informowaliśmy o nieznanej chorobie dziesiątkującej foki i niedźwiedzie polarne. Przypadki jej wystąpienia były notowane na Alasce i w okolicach podbiegunowych. Podobne schorzenia zarejestrowano na Czukotce.

 

Tak jak w przypadku Alaski weterynarze z Czukotki podejrzewali, że nieznana choroba skóry rozprzestrzeniająca się wśród populacji fok jest efektem promieniowania. Po wykonaniu stosownych badań wykluczono tą przyczynę. Jednak w próbkach stwierdzono szereg czynników chorobotwórczych wywołujących choroby zakaźne niebezpieczne dla ludzi.

 

Pierwsze przypadki nieznanej choroby skóry zaobserwowali w drugiej połowie ubiegłego roku, mieszkańcy przybrzeżnych wiosek Czukotki. Chore zwierzęta ostatecznie trafiały na brzeg gdzie odnajdywali je między innymi rybacy. Głównymi objawami są: utrata włosów, owrzodzenia wokół oczu, nosa i tylne płetwy, podłużne blizny krwotoczne na ciele, apatyczne zachowanie.

 

Do tej pory wykluczono takie czynniki jak salmonelloza i pasteurellosis i colibacteriosis, włośnica i choroby grzybowe. Ponadto badania na obecność izotopów promieniotwórczych wykazały, że ich zawartość w badanym materiale jest dziesięciokrotnie niższa niż maksymalne dopuszczalne wartości.

 

Weterynarze rozesłali jednak ostrzeżenia, aby nie spożywać mięsa z tych osobników. Mięso może według nich służyć na przykład do karmienia psów, ale dopiero po obróbce cieplnej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika rekin niejadek

Typowe objawy choroby

Typowe objawy choroby popromiennej. Wszak tyle okrętów atomowych i broni zostało tam zatopionych. Przerdzewiały i teraz zniszczą życie w oceanach. Ludzie ludziom (i zwierzętom) zgotowali ten los

Portret użytkownika ad vocem

Ha!!!!! Ależ się

Ha!!!!!Ależ się partyjniackie parchy uaktywniły po tym jak zaprosiełm na to forum,myślących samodzielnie z"/nie/zależna.pl".Czosnki z tej ... /nie/zależnej.pl  @Moderator na stronie obowiazuje regulamin zabraniający używania wulgaryzmów.Pozdrawiam Stella325

Portret użytkownika zeta_reticuli

Dajmy się w tej kwestii

Dajmy się w tej kwestii wypowiedzieć specjalistom z WWF. Już zadbali o nasze sumienia w kwestii oszczędności prądu (godzinne odłączenie odbiorników mocy) więc pozwólmy "im" się wypowiedzieć....no chyba, że nasze sumienie, zainteresownie i "święty spokój" jest wart tyle co wysłanie sms za 1,22 z VAT.P.s. To coś jak z chodzeniem do pośredniaka i do kościoła w celu "odhaczenia" się na liście.

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika Israfel

Nie wiem czy ty serio z tym

Nie wiem czy ty serio z tym oszczędzaniem prądu. Jedno jest pewne. Ludzie oszczędzili parę groszy (za godzinę siedzienia po ciemku).W tym czasie elektrownie nie obniżyły produkcji prądu, bo nie miały podstawy (nie mogły ryzykować na podstawie szacunków, wiec spaliły tyle samo węgla co zawsze).Podobno nie miało to nic wspólnego z ekologią.

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika zeta_reticuli

Napisałem to bardzo serio.

Napisałem to bardzo serio. Czuję, że tu nie chodziło o oszczędzanie energii w pełnym słowa znaczeniu. Jest dziwne urabianie społeczeństwa i myślę, że jest to element kampani atomowej w Polsce... Ludzie chcą być modni, ekologiczni i postępowi i takie akcje mają miejsce. Weźmy takiego Pana Orleańskiego...prowadzący program z gatunku "ciekawe rozmaitości- Galileo" ...Myślisz, że to przypadek, że do takiej promocji atomu wzieli tą osobę? Szare tłumy dowiadują się wielu nowych rzeczy z tv a twarz jest właśnie z tym kojarzona: z wiedzą, techniką, innowacją. Czysta socjotechnika.P.s. Przykład tejże właśnie atomowej ekonomii http://www.youtube.com/watch?v=ncK5mYfai5A

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Strony

Skomentuj