Nieznana choroba atakuje zwierzęta w obszarach podbiegunowych

Kategorie: 

zeehondencreche.nl

Niedawno informowaliśmy o nieznanej chorobie dziesiątkującej foki i niedźwiedzie polarne. Przypadki jej wystąpienia były notowane na Alasce i w okolicach podbiegunowych. Podobne schorzenia zarejestrowano na Czukotce.

 

Tak jak w przypadku Alaski weterynarze z Czukotki podejrzewali, że nieznana choroba skóry rozprzestrzeniająca się wśród populacji fok jest efektem promieniowania. Po wykonaniu stosownych badań wykluczono tą przyczynę. Jednak w próbkach stwierdzono szereg czynników chorobotwórczych wywołujących choroby zakaźne niebezpieczne dla ludzi.

 

Pierwsze przypadki nieznanej choroby skóry zaobserwowali w drugiej połowie ubiegłego roku, mieszkańcy przybrzeżnych wiosek Czukotki. Chore zwierzęta ostatecznie trafiały na brzeg gdzie odnajdywali je między innymi rybacy. Głównymi objawami są: utrata włosów, owrzodzenia wokół oczu, nosa i tylne płetwy, podłużne blizny krwotoczne na ciele, apatyczne zachowanie.

 

Do tej pory wykluczono takie czynniki jak salmonelloza i pasteurellosis i colibacteriosis, włośnica i choroby grzybowe. Ponadto badania na obecność izotopów promieniotwórczych wykazały, że ich zawartość w badanym materiale jest dziesięciokrotnie niższa niż maksymalne dopuszczalne wartości.

 

Weterynarze rozesłali jednak ostrzeżenia, aby nie spożywać mięsa z tych osobników. Mięso może według nich służyć na przykład do karmienia psów, ale dopiero po obróbce cieplnej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rekin niejadek

Typowe objawy choroby

Typowe objawy choroby popromiennej. Wszak tyle okrętów atomowych i broni zostało tam zatopionych. Przerdzewiały i teraz zniszczą życie w oceanach. Ludzie ludziom (i zwierzętom) zgotowali ten los

Portret użytkownika ad vocem

Ha!!!!! Ależ się

Ha!!!!!Ależ się partyjniackie parchy uaktywniły po tym jak zaprosiełm na to forum,myślących samodzielnie z"/nie/zależna.pl".Czosnki z tej ... /nie/zależnej.pl  @Moderator na stronie obowiazuje regulamin zabraniający używania wulgaryzmów.Pozdrawiam Stella325

Portret użytkownika zeta_reticuli

Dajmy się w tej kwestii

Dajmy się w tej kwestii wypowiedzieć specjalistom z WWF. Już zadbali o nasze sumienia w kwestii oszczędności prądu (godzinne odłączenie odbiorników mocy) więc pozwólmy "im" się wypowiedzieć....no chyba, że nasze sumienie, zainteresownie i "święty spokój" jest wart tyle co wysłanie sms za 1,22 z VAT.P.s. To coś jak z chodzeniem do pośredniaka i do kościoła w celu "odhaczenia" się na liście.

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Strony

Skomentuj