Niezidentyfikowany samolot stworzył niebezpieczną sytuację na niebie nad Morzem Japońskim

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rosyjscy kontrolerzy ruchu lotniczego byli zmuszeni do zmiany poziomów lotu dla dwóch długodystansowych europejskich samolotów pasażerskich nad Morzem Japońskim, które znalazły się w niebezpiecznej odległości od  samolotu, prawdopodobnie szpiegowskiego.

 

 

Incydent miał miejsce na wodach neutralnych Morza Japońskiego w strefie, za którą odpowiadają rosyjscy kontrolerzy ruchu lotniczego, podaje Interfax.

 

„Odnotowano obecność niezidentyfikowanego samolotu na wysokości około 11 tys. metrów. Nie powiodła się próba odczytania sygnałów transponderów. Nie było kontaktu z załogą. Dlatego zdecydowano się zmienić poziom lotu, znajdującego się w tym rejonie Boeinga 777 linii KLM, który leciał z Japonii do Holandii. W rezultacie maszyny minęły się bezpiecznie”.

 

Później załoga innego długodystansowego samolotu szwajcarskich linii lotniczych poinformowała o kontakcie wzrokowym w tym samym obszarze z ciężkim czterosilnikowym samolotem. I w tym przypadku dyspozytorom z wieży nie udało się uzyskać żadnych sygnałów identyfikacyjnych.

 

„Rosjanie znowu musieli zmienić poziom lotu samolotu pasażerskiego, wracającego z Japonii do Szwajcarii, aby zapewnić bezpieczną odległość od nieznanego statku powietrznego" – podaje ww. agencja.

 

Zasugerowano, że niezidentyfikowany samolot wykonywał zadania wywiadowcze.
 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj