Niezidentyfikowana kula ognia przeleciała nad Portugalią

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Kilka dni temu mieszkańcy Portugalii widzieli jasny, płonący obiekt przelatujący na nocnym na niebie. Sądząc po relacjach naocznych świadków, wydaje się, że mała asteroida weszła w ziemską atmosferę i zamieniła się w kulę ognia.

 

Szczegóły incydentu zostały opisane przez stowarzyszenie American Meteor Society (AMS). Według tej organizacji zjawisko było obserwowane przez naocznych świadków z okolic Lizbony i Setubal.

 

Meteor był widziany 28 kwietnia około 4:47 rano. Kula ognia była znacznie jaśniejsza niż planeta Wenus, która oprócz Księżyca pozostaje wciąż najjaśniej świecącym obiektem nocnego nieba. 

 

W przeciwieństwie do innych meteorów, które są widoczne tylko przez kilka sekund, obiekt kosmiczny leciał przez około minutę, a to barezo nietypowe. Może to oznaczać, że był wystarczająco duży, aby wytrzymać intensywne ciepło atmosfery, co prowadzi do rozpadu większości kosmicznych skał.

 

Na filmie opublikowanym przez świadka kula ognia powoli przelatuje nad budynkami. Jej niewielka prędkość może być także głównym powodem, dlaczego pozostała na niebie tak długo. Na podstawie relacji wideo i raportów naocznych świadków, obiekt najprawdopodobniej był meteorem, który wszedł w atmosferę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj