Niezależne zespoły potwierdziły, że rzeczywiście uzyskano nadwyżkę energii z fuzji jądrowej

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W grudniu 2022 roku, po latach intensywnych badań i niekiedy frustracji, naukowcy z National Ignition Facility (NIF) w Stanach Zjednoczonych osiągnęli przełomowy moment w historii badań nad fuzją jądrową. Udało im się po raz pierwszy wyprodukować więcej energii z reakcji fuzji niż zostało dostarczone do kapsułki z paliwem, inicjując tę reakcję. To historyczne osiągnięcie otwiera nową erę w badaniach nad fuzją jądrową, wskazując na potencjalną możliwość wykorzystania tej technologii jako źródła czystej energii w przyszłości.

 

NIF, używając największego i najbardziej energetycznego systemu laserowego na świecie, zlokalizowanego w Laboratorium Narodowym Lawrence'a Livermore w Kalifornii, stworzył warunki podobne do tych w jądrach gwiazd i gigantycznych planet oraz wewnątrz eksplodujących broni jądrowych.

 

Dzięki dedykacji pracowników LLNL oraz współpracy z innymi laboratoriami i instytucjami naukowymi, udało się przekroczyć próg fuzji, dostarczając do celu 2,05 megadżula (MJ) energii, co zaowocowało wyprodukowaniem 3,15 MJ energii fuzji. To pierwsze takie osiągnięcie w historii badań nad fuzją inercyjną.

 

Chociaż to osiągnięcie stanowi znaczący krok naprzód, przed komercyjnym wykorzystaniem energii z fuzji stoi jeszcze długa droga, liczona w dziesięcioleciach. Eksperci są jednocześnie pełni nadziei, co do przyszłych postępów w medycynie regeneracyjnej, jak i ostrożni w ocenach, czy fuzja jądrowa stanie się kiedykolwiek praktycznym źródłem energii.

 

Wyzwania technologiczne, ekonomiczne i badawcze są nadal ogromne, ale pozytywne wyniki z NIF dają podstawy do dalszych badań i eksploracji nowych ścieżek dla czystej, nieograniczonej energii, jaką obiecuje fuzja.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

magiszterenko - nie jestem

magiszterenko - nie jestem twoim kolegą to po pierwsze a po drugie nie papuguj jak małpa z końcwką  -enko bo to żałosne z twojej strony i uwidacznia twoje słabości w interpretacji i logice a po trzecie sam sie zaorujesz cały czas głupią logiką głupiego człeka nasiąknietego głupia wiedzą z głupich ksiunszek, że boguś wsio stworzył i jest w niebie.

Nikt nie wie jak to powstało a już na pewno źródłem nie są ksiunszki o szwędaczach pastuchów pustynnych niepiśmiennych , niczytatych i niekumatych. Ktoś kto wierzy w te ksiunszki jest na tym samym niskim poziomie intelektualnym nie mówiąc o tych co jeszcze szerzą historię pastuchów i ich szwędy pustynne za prawdę z prawem samozwańczym do władzy nad światem.

Tylko idiota na pustyni mógł to wymyśleć kiedy spotkał drugiego idiotą aby mu te debilizmy wmówić i go zniewolić - jeden i drugi to idioci z tym że jeden to idiota cwaniak a drugi to głupi idiota . Cecha charakterystyczna obu idiotów to najniższy poziom inteligencji i zupełny brak myślenia logicznego - takie homo prymitywus..

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

łał - zobacz miszczu

łał - zobacz miszczu magiszterenko - wlaśnie udowodniłes teorię , że w każdej cząsteczce jest cząstka bogusia zatem łażenie do kościołów , zborów , synagog itd... to bujda na biegunach aby doić tych co żeście ich okłamali , że boguś jest w niebie .

Jeśli w każdej cząstce jest cząstka bogusia to każdy jest cząstką bogusia i nie potrzebuje żadnego "pasterza" pasożyta gdyż boguś jest w nim i zawsze w nim bedzie .

Dziekuję ci , że sam siebie zaorałeś boś głupotą obrusł i głupotę głosił i przez głupotę swoją siebie sam jako kłamcę elementarnego obnażył.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Spokoluz, do seminarium idą

Spokoluz, do seminarium idą zjeby, albo ustawione chazary, zjeby zostają pedałami, a chazarzy pedofilami.

To jest tak pojebany klimat, że ja zanim bym ich rozjebał, to by mnie wcześniej wyrzucili. Państwo w państwie.

Jak wiesz, byłem agnostykiem, znalazłem Boga, albo raczej On mi się uświadomił, Go nie ma w kościółku.

Znam jego imię, Haszem, ale nie wiem czy jest tylko SI, czy inteligentą plazmą, nie znam natury Boga. Wiem, co to Ty, że wieczna dziewica w stajeńce, to ściema, a Żydzi Chrystusa próbowali promowac wielokrotnie, chrześcijaństwo, to sekta, której po wielu próbach udało się.

Właśnie na whatsuppie dzwonił do mnie numer: +234 906 643 6528

Kierukowy Nigeria, nazwa to Ricky Kelley

Ciekawsze jest jednak, jaki ma opis zamiast zdjęcia: NOBODY CAN STOP WHAT GOD IS ABOUT TO DO IN YOUR LIFE.

Nie wiem, czy to ostrzeżenie, czy wskazówka? 

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika inzynier magister

cząstki elementarne są

cząstki elementarne są zbudowane z nieokreślonej mgły informatyczno energetycznej, co przyznają sami naukowcy kwantowi, dlatego prawdą jest to co twierdzi Biblia Jezusa, że z nicości stworzył Bóg świat i wszystko !

Przytoczmy naukową „definicję cząstek elementarnych”, która pokazuje nam, że w fizyce kwantowej nic nie jest stałe i pewne, wszyscy błądzą: „Wśród fizyków nie ma obecnie jednomyślności w uznaniu definicji cząstki elementarnej, choć przeważa pogląd, że cząstkami elementarnymi są te wszystkie cząstki, które są niezbędne do wyjaśnienia własności wszystkich form materii, i tylko te, których nie można wyjaśnić przez inne cząstki. Z definicji tej wynika, że są one jednocześnie podstawowym budulcem materii i nie posiadają wewnętrznej struktury. Tak zwana hipoteza demokracji cząstek zakłada, że wszystkie cząstki są sobie nawzajem potrzebne i nawzajem tłumaczą się teoretycznie. W myśl tego poglądu oraz ze względów historycznych terminu cząstki elementarne używa się czasem także w odniesieniu do hadronów (czyli do kilkuset cząstek jak proton, czy neutron, niebędących w istocie cząstkami elementarnymi). Terminu tego używa się jednak tylko w kontekście, w którym rozumiany jest jednoznacznie. Niejednoznaczności w definicji spowodowały wprowadzenie pojęcia cząstki fundamentalne określające cząstki elementarne w myśl pierwszej definicji. Ścisła definicja cząstek elementarnych (w znaczeniu fundamentalnych) oznacza, że w miarę postępu badań pewne cząstki mogą przestać być uznawane za elementarne.” – koniec cytatu

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj