Niezależne państwo Palestyny może powstać w ciągu 5 lat

Kategorie: 

e3raf.net
Konflikt między Izraelem a Palestyńczykami trwa od niepamiętnych lat. Głównym problemem jest utworzenie niepodległego państwa Palestyny, czego domagają się Arabowie, ale na co nie zgadza się państwo żydowskie. Federica Mogherini, szefowa dyplomacji Unii Europejskiej chce rozwiązać konflikt i doprowadzić do powstania państwa Palestyny.

 

Dotychczas żadne rezolucje i zawieszenia broni nie pozwalały na rozwiązanie problemu na Bliskim Wschodzie. Pokój między Izraelem a Palestyną zawsze trwał tylko tymczasowo, po czym wybuchała krwawa wojna. Arabowie domagają się przede wszystkim własnego, niezależnego państwa, na co nie zgadza się Izrael, a wraz z nim Stany Zjednoczone.

 

Władze Szwecji ostatnio ogłosiły uznanie państwa Palestyny i wezwały pozostałe kraje aby również podjęły taką decyzję. W podobnym tonie wypowiedziała się kilka dni temu Federica Mogherini. Jej zdaniem najważniejsze nie jest uznanie Palestyny przez inne państwa, a moment w którym kraj ten faktycznie zostanie utworzony.

 

Federica Mogherini będzie przez 5 lat szefem dyplomacji Unii Europejskiej i przez ten czas chciałaby aby na Bliskim Wschodzie, tuż obok Izraela, powstało niezależne państwo Palestyny. Włoska polityk planuje również złożyć wizytę izraelskim i palestyńskim władzom. Trudno jednak uwierzyć w to, aby utworzenie państwa Palestyny miało rzeczywiście zakończyć wojnę.

 

 

Na podstawie: http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/1.624703

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika lolo

Czyli zapewne nowy

Czyli zapewne nowy Priwislanskij Kraj Bliskiego Wschodu. Jak to napisał Arnold Joseph Toynbee w pewnym trudno dostępnym opracowaniu: "Usta nasze cały czas przeczą temu co czynią nasze ręce".

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika ad-vocem

O czym Wy tu piszecie.Jakie

O czym Wy tu piszecie.Jakie państwo żydowskie?To w końcu zwykła hazarska okupacja ziem palestyńskich za wiedzą i pomocą brytyjskiej Izby Lordów i od dziesięcioleci zżydziałego /a przez to ZBANKRUTOWANEGO/ USA.Ten rak/nowotwór...a raczej starotwór/chce wyssać kolejną ziemie jaką jest Polska ziemia.Z Ukrainą temu starotwórowi nie wyszło.Teraz zaatakuje Polskę.Nieźle się zdziwi!!!!

Skomentuj