Niewytłumaczalne drżenia uszkodziły domy w Indiach

Kategorie: 

www.thehindu.com

Seria wstrząsów, jaka wystąpiła w Indiach trwa tylko dwie lub trzy sekundy, ale to wystarczyło, aby doprowadzić do powstania pęknięć w ścianach ponad 120 domów. Media indyjskie podają, że zjawisko wystąpiło w stanie Andhra Pradesh.

 

Wstrząsy zarejestrowano nocą w czwartek w ponad 10 wioskach w dystrykcie Nalgonda. Wioski są otoczone wzgórzami. Wielu rezydentów miejscowości dotkniętych tym zjawiskiem twierdzi, że słyszalny był przypominający dźwięk przypominający piorun. Świadkowie szacują wystąpienie zjawiska na dwadzieścia minut po północy ze środy na czwartek.

[gmap circle=16.670399824780837 , 79.13177490234375 + 24.54457310888081 |zoom=9 |center=16.65461230098613,79.10980224609375 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

Wielu mieszkańców nie spało już do rana oczekując ciągu dalszego. Niektórzy spędzali noc pod gołym niebem tak, aby uniknąć ewentualnego zawalenia domów. Raportowano również zawroty głowy odczuwalne w obrębie wystąpienia zjawiska.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Memx

Może to jakieś istoty po za

Może to jakieś istoty po za ziemskie niby w UFO nie wierzę ale może i coś na rzeczy jest dziś nad swoimi miastem widziałem dziwny obiek latający wieczorem ani to samolot ani żaden kosmiczny gruz leciało  i się zatrzyamło i tak parę godz w jednym miejscu stało lekko się przesuwając potem po niebie . 

Portret użytkownika mm7qq

Troche nie na temat ale czy

Troche nie na temat ale czy ktos zauwazyl  dzis inne polozeniee ksiezyca  tzn polksiezyc ale nie jakzwykle ale ukosnie czesciowo na dole .Juz raz byl w podobnym ulozeniu niczym z Tureckiej flagi.Czyn moze miec to  zwiazek z prawdopodobnym    przebiegunowaniem?

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Jest banalny test, by

Jest banalny test, by potwierdzić/obalić tezę o przesunięciu osi Ziemi względem układu gwiazd. Wystarczy wziąć w ładną noc kamerę/aparat na statywie!!! i filmować przez kilka godzin non stop lub co parę minut Gwiazdę Polarną. Jeśli na filmie będzie potem tkwiła w jednym miejscu, to przesunięcie osi mozna między brednie włożyć.
 
Dla prostoty mozna też wziąć rurę (kij od miotły) i umocować na jakimś stojaku na do stołu ogrodowego uwiązać drutem, tak by patrząc przez dziurę widzieć posrodku Gwiazdę Polarną. Sprawdzić po kilku godzinach jeszcze raz. Jak będzie w tym samym miejscu, to po sprawie.
 
Są chętni do testu ostatecznego?
 

Skomentuj