Niewytłumaczalna inwazja morsów na Półwyspie Jamalskim

Kategorie: 

Źródło: Instagram

Na Półwyspie Jamalskim doszlo do zaskakujacego zdarzenia. Wybrzeże zaroiło się od morsów. Obecnie naukowcy nie potrafią podać przyczyn tak wielkiej migracji tych zwierząt.

 

Na Jamale (Półwysep Jamalski, ros. Ямал) zarejestrowano unikalne zjawisko naturalne. Po raz pierwszy w historii, wybrzeże Morza Karskiego zostało zalane tysiącami morsów, zwierząt, które są wpisane do Czerwonej Księgi gatunków zagrożonych.

 

Według rosyjskich ekspertów z Morskiego Centrum Ekspedycji Naukowej jest to największe skupisko tych stworzeń w tym regionie, jakie kiedykolwiek zaobserwowano. Wraz dorosłymi, na jamalski brzeg, przypłynęły młode osobniki. Obecnie naukowcy nie potrafią podać przyczyny tego zjawiska.

 

Wiadomo, że płetwonogie ssaki zaczęły pojawiać się na wybrzeżu tydzień temu i każdego dnia jest ich coraz więcej. Specjaliści nakładają specjalną aparaturę nawigacyjną na niektóre morsy, aby śledzić ich dalszy ruch. Materiał został opublikowany na Instagramie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj