Niewielka japońska wyspa zniknęła z powierzchni ziemi

Kategorie: 

Źródło: YouTube/DECENT NEWS

Wyspa Esanbe Hanakita Kojima, znajdująca się około 500 metrów od wioski Sarufutsu w północnym Hokkaido zniknęła z powierzchni ziemi. Japońska Straż Przybrzeżna potwierdziła, że niewielka niezamieszkana wyspa w prefekturze Hokkaido mogła zniknąć z powodu erozji.

Na początku października straż przybrzeżna otrzymała wiadomość o tym, że wyspa zniknęła z zasięgu wzroku. Związek rybacki wysłał łodzie w połowie października, aby przekonać się czy doniesienia są prawdziwe.

 

Sarufutsu jest najbardziej wysuniętą na północ miejscowością w Japonii. Bliskość syberii oznacza, że ​​w okresie zimowym jest narażona na zlodowacenia i gwałtowne sztormy. Japońska Straż Przybrzeżna uważa, że połączenie mrozu i silnych fal spowodowało szybką erozję wyspy. Badania przeprowadzone 31 lat temu wskazywały wysokość wyspy na 1,4 m nad poziomem morza.

Straż przybrzeżna planuje przeprowadzić dokładniejsze badania, ponieważ nagłe zniknięcie wyspy może ograniczyć zasięg wód terytorialnych Japonii.

 

Zjawisko znikania wysp jest całkiem powszechne. Podobne zjawisko wystąpiło m. in na południowym Pacyfiku i dotyczyło Wysp Salomona. Z powodu erozji oraz podnoszącego się poziomu mórz, z mapy zniknęło pięć niezamieszkanych wysepek.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj