Nieudane starty rosyjskich rakiet to wina „błędu ludzkiego”

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wicepremier Rosji, Dmitrij Rogozin, powiedział, że utrata rakiety Sojuz 2.1b w listopadzie była spowodowana błędami programowymi.

Sojuz 2.1b miał wynieść na orbitę satelity z kilkunastu krajów m.in. z USA, Niemiec, Szwecji, Kanady i Japonii, jednak głównym celem było wyniesienie na orbitę rosyjskiego satelity Meteor-M. Dmitry Rogozin powiedział, że rakieta została zaprogramowany do startu z innego miejsca.

 

W przemówieniu do rosyjskiej telewizji państwowej, premier jako powód podał „ludzki błąd”.

„Rakieta została zaprogramowana tak, jakby startowała z Bajkonuru” – powiedział na kanale telewizji Rossyia 24. W rzeczywistości rakieta startowała z nowego kosmodromu Wostocznyj na wschodzie kraju.

Agencja kosmiczna Roskosmos poinformowała w zeszłym miesiącu, że straciła kontakt z satelitą wartym 2,6 miliarda rubli. Komisja badająca przyczyny tego stanu rzeczy oznajmiła, że błąd był wynikiem „niedoskonałości algorytmów w zaprogramowaniu stopnia Fregat” oraz wprowadzenia błędnych współrzędnych.

Rosja wysłała w kosmos pierwszego satelitę z kosmodromu Wostocznyj w kwietniu ubiegłego roku, lecz nastąpiło to po opóźnieniach i znacznych przekroczeniach kosztów. Start okazało się również kłopotliwy, ponieważ problem techniczny opóźnił go o jeden dzień.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Alteregosens

Rosjanie Nie popełniaja tak

Rosjanie Nie popełniaja tak banalnych błedów....

Jeśli to robia to jest to zwykły akt dywersji...

Coś nie jest im “ na ręke “... 

Przykładem jest Czarnobyl i wciaż działajace tam ( Oko Moskwy )

 

Pytanie.? Czy ktoś z was miał szanse zakupić dokładna mapę Frederacji Rosyjskiej?

One Nie istnieja..

Tak jak Poroszenko jest agentem Kremla...

i “ magiczna metamorfoza” Nadii Sawczenko po odsiadce w Rosyjskim areszcie....

Pozdrawiam Nowego Roku .

Portret użytkownika Jony5

Napęd antygrawitacyjny tym

Napęd antygrawitacyjny tym się zajmują najlepsi naukowcy, a rakiety wyglądają jak z lat 60-70 bo ta technologia już stoi w miejscu, niema sensu jej rozwijać. Po za rakietami hipersonicznymi.

Hitlerowcy już latali spodkami i mieli rakiety dalekiego zasięgu w latach 40. Technologia nie stoi w miejscu tylko jest ukrywana.

 

Portret użytkownika arF

To wszystko przez nowy

To wszystko przez nowy program edukacj. Wszystko jest źle tłumaczone plus dochodzą pożeracze czasu jak gry i tv odciągające nas od realnego świata. Aż mnie dziwi jak rówieśnicy nie radzą sobie z fizyką, a to po prostu prawa rządzące otaczającym nas światem.

 

Portret użytkownika SN69

Coś takiego...problemy

Coś takiego...problemy informatyczne które kiedyś były wyzwaniem dla inżynierów...teraz rozwiązują szczeniaki...Mamy inną młodzież...to prawda...ale na pewno nie są tępakami jak większość trzody z 30 - 40 lat temu... to są w dużej części ludzie przygotowani na każdy najbardziej rewolucyjny postęp...który sami obecnie tworzą...

Strony

Skomentuj