Nietypowo mroźna pogoda na Bliskim Wschodzie, w Iranie spadł śnieg

Kategorie: 

Źródło: twitter

W ostatnich dniach, na Bliskim Wschodzie wystąpiły wyjątkowo silne mrozy jak na ten region świata. Różne obszary w Syrii, Libanie i w Jordanii, zostały dotknięte spadkami temperatury, która w niektórych miejscach spadła poniżej - 8 stopni Celsjusza.

 

Najniższe minimalne temperatury zarejestrowano w nocy 6 grudnia. Stacja meteorologiczna lotniska w stolicy Syrii Damaszku raportowała mróz sięgający prawie - 9 stopni Celsjusza. Meteorolodzy sugerują, że zimna aura będzie nadal odczuwalna, choć w nieco łagodniejszej formie.

 

Atak zimy nie ominął też stolicy Iranu - Teheranu. W ostatnich miasto zamieszkałe przez ponad 13 milionów osób, doświadczyło dużych opadów śniegu. Śnieg w Teheranie zdarza się niekiedy w zimie, ale na początku to coś nadzwyczajnego.

Ze względu na opady śniegu i przejmujące jak na tą część świata zimno, w niektórych szkołach odwołano zajęcia. W samym Teheranie z powodu złej pogody został też poważnie sparaliżowany ruch drogowy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika xx

Jak byłem w Techeranie 10 lat

Jak byłem w Techeranie 10 lat temu, to spadł śnieg poraz pierwszy od ponad 20 lat.
Ale za to spadło go blisko 1 metr, więc mieli niezłą jazdę, zwłaszcza na drogach, bo Persowie nie umieli jeździć po śniegu i lodzie.
Jednak najbardziej dokuczliwa była dla nich tak prozaiczna rzecz, jak używanie w samochodach wycieraczek i spryskiwaczy z wodą, która zamarzała na szybie.

Skomentuj