Nietypowe zimno w Azji spowodowało śmierć kilkudziesięciu osób

Kategorie: 

youtube.com

Nieprawdopodobne zimno, które nawiedziło Azję Wschodnią, doprowadziło już do śmierci co najmniej 50 osób. 60 tys. turystów nie może wydostać się z Korei Południowej, donosi BBC.

 


Tajwańskie media poinformowały, że przyczyną śmierci była hipotermia i problemy z sercem, spowodowane gwałtownym spadkiem temperatury do czterech stopni powyżej zera stopni Celsjusza w weekend.


Ponadto, obfite opady śniegu doprowadziły do zamknięcia lotniska w popularnej miejscowości turystycznej na koreańskiej wyspie Czedżu (Jeju). Odwołano 500 lotów. Na wyspie, która słynie z dobrej pogody i pięknych plaż, temperatura spadła do minus sześciu stopni.


Nienormalne zimno wpływa także na Hong Kong, Chiny i Japonię, gdzie w wyniku opadów śniegu zginęło z kolei pięć osób. Z podobnymi problemami borykają się mieszkańcy wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zła pogoda ma wpływ na 85 milionów ludzi, a 200 tysięcy zostało pozbawionych energii elektrycznej. Z powodu burzy śnieżnej zginęło tam co najmniej 18 osób.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika żulo

Tylko niech nikt nie pisze

Tylko niech nikt nie pisze zaraz jak jakiś gimbus o micie globalnego ocieplenia! O ile na Tajwanie jest faktycznie wyjątkowo zimno to co się dzieje na wschodnim wybrzeżu USA jest zjawiskiem standardowym. Zresztą właściwie to można się trochę pośmiać bo ów atak wbrew pozorom nie był jakiś spektakularny.
W Polsce mamy natomiast spokojną zimę ale i ciepełko wkrótce. Tak więc kilka podrygów zimy niczego póki co nie zmienia.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj