Nietypowe trzęsienie ziemi w okolicy Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trzęsienie ziemi o magnitudzie około 4,3 stopni w skali Richtera wystąpiło w dniu dzisiejszym na Morzu Irlandzkim, w pobliżu Walii. Zjawisko było dosyć płytkie i z tego powodu, było odczuwalne na w zasięgu 160 km od epicentrum.

 

Epicentrum zjawiska znajdowało się kilkanaście kilometrów od miasteczka Abersoch a jego głębokość to jedynie 10 kilometrów pod dnem morza. Wstrząs wystąpił około 4 rano czasu lokalnego. Ze względu na głębokość zjawisko było na tyle odczuwalne, że spowodowało wiele sygnałów kierowanych do władz od zaniepokojonych mieszkańców.

Tego typu zdarzenia sejsmiczne nie są czymś typowym dla okolic Wielkiej Brytanii, ale sam fakt wystąpienia takiego trzęsienia ziemi powoduje, że zarówno instytut geofizyczny BGS (British Geological Survey ) jak i INSN (Irish National Seismic Network) spodziewają się kolejnych wstrząsów w obrębie Morza Irlandzkiego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zibi

Do czego doprowadzą nas te

Do czego doprowadzą nas te wszystkie ataki plazm słonecznych ?,jak długo ziemia jeszcze zniesie to wszystko,trzęsienia na całej ziemi,a i dochodzą w skali 9 richtera,najciekawsze że media milczą,dobrze że są takie portale jak zmiany na ziemi czy losy ziemi,na wp się niczego nie dowiesz chyba jak zrobić ciasto na deser albo cały czas kłamstwa smolenskie,teraz rządasy uczą się od siebie  a zaczeło się od WTC ,wyglada na to że dzieci i ryby głosu nie mają ,rządasy przesadzili i mają ziemię i ludzi za prywatną własność gdy by ludzie się obudzili i przejżeli na oczy to by z podziwu nie wyszli,dobrze że ziemia oczyszcza sie z tego bagna i wkrótce zrobi porządek,wkrótce nie bedzie panów,a człowiek człowieka będzie szukał w bibli jest napisane i to prawda a szatany trafią tam gdzie ich miejsce i tam sobie będą mogli pocałunki robić,oby jak najszybciej tą ziemie szlak trafił i tyle w temacie

Portret użytkownika nieirlandczyk

Mniej wiecej o tej godzinie

Mniej wiecej o tej godzinie kladlem sie spac i kiedy przysypialem, nagle cos mna wzdrygnelo. Z tym, ze wydawalo mi sie mocniejsze od takiego wzdrygniecia , ktory sie przydaza przy naglym przebudzeniu podczas przysypiania.
County Wexford.

Skomentuj