Nietypowe trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nawiedziło południe Afryki

Kategorie: 

Źródło: GFZ Potsdam

W pobliżu wybrzeża Republiki Południowej Afryki miało miejsce nietypowe trzęsienie ziemi o sile 6,2 stopni. Epicentrum znajdowało się pod dnem oceanu na głębokości 10 kilometrów. 

Mimo, że wstrząs był bardzo płytki nie ogłoszono żadnych ostrzeżeń przed tsunami. Trzęsienie nie wywołało też żadnych strat materialnych. Nic też nie wiadomo o jakichkolwiek ofiarach.

 

Zjawisko to wywarło jednak spore wrażenie na nieprzyzwyczajonych mieszkańcach południowej Afryki. Bardzo wiele osób mieszkających na południu w RPA zgłaszali drżenie i trzęsienie się budynków. Według niektórych doniesień wiele osób w panice uciekało ze swoich domów.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alien1974

.............................

........................................ Aniołowie już przybyli i tylko czekają na to, co zrobi szef wszystkich szefów, który na oczach całego świata śmie nazywa się bogiem. Dlaczego teraz miałby przyjść koniec? Ponieważ ostatni warunek zawarty w Ewangeliach został spełniony, a jest nim ogłoszenie Ewangelii wszystkim narodom Ziemi. Jeszcze do połowy XX wieku większość ludzi na świecie nie potrafiła czytać ani pisać.

Skomentuj