Nietypowe srebrzyste chmury widywane na świecie mogą być pochodzenia pozaziemskiego

Kategorie: 

meteorology.knoji.com

Jak twierdzą badacze pracujący dla NASA ustalono mechanizm powstawania bardzo rzadkich obłoków na niebie. Chodzi o tak zwane obłoki srebrzyste lub inaczej chmury typu Noctilucent. Wszystko wskazuje na to,   że są one pochodzenia pozaziemskiego.

 

Pierwsze obserwacje tych dziwnych obłoków pochodzą z XIX wieku a konkretnie z okresu po wybuchu wulkanu Krakatau. Dlatego właśnie początkowo wiązano je z obecnością pyłu wulkanicznego. Po czasie jednak okazało się, że zjawisko nadal występuje mimo braku porównywalnej erupcji. Jasne stało się, że musi istnieć jakiś inny czynnik sprawczy.

 

Chmury typu Noctilucent występują w wyższych partiach atmosfery. Czasami nawet na wysokości 85 kilometrów. Są one widoczne zwykle po zachodzie Słońca. Ich gęstość optyczna jest tak mała, że widać przez nie gwiazdy.

 

Badacze z Uniwersytetu Hampton usiłowali raz na zawsze odpowiedzieć na pytanie o przyczyny powstawania tych chmur. Poprzednia teoria zakładała, że obłoki powstają w wyniku nagromadzenia się w górnej atmosferze cząstek sadzy i pyłów. To okazało się być częściową prawdą, bo za dziwne obłoki faktycznie odpowiada pył, ale nie pochodzenia wulkanicznego, lecz meteorytowego.

 

Praktycznie cały układ słoneczny jest wypełniony gruzem kosmicznym o różnej wielkości. Gruz spada na Ziemię każdego dnia, ale w większości spala się w atmosferze. Fragmenty spalonych kosmicznych skał czasami trafiają w postaci pyłu  warstwy atmosfery zwanej mezosferą. Obszar ten znajduje się na wysokości od 70 do 100 kilometrów nad poziomem morza.

 

Naukowcy badali skład chemiczny chmur i ustalili, że do 3 procent składu to rzeczywiście pył pochodzenia meteorytowego. To, co nadal wymaga badań to fakt, że obłoki srebrzyste zaczynają pokazywać się poza regionami arktycznymi. Badania wskazują, że może mieć z tym coś wspólnego metan, który poprzez reakcje w atmosferze daje początek kryształkom widocznym potem, jako srebrzyste obłoki. Dzięki temu ich pojawienie się można również traktować, jako indykator zachodzących zmian klimatycznych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika andy098

Trzeba być konkretnie

Trzeba być konkretnie niedorozwiniętym umysłowo żeby w obłokach srebrzystych doszukiwać sie spisku, a w szczególności chemtrails. 90% komentujących popada w prawdziwą paranoje. Ludzie, puknijta się w te łby i zastanówcie się nad sobą.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Pewnie, gdybym nie obserwował

Pewnie, gdybym nie obserwował od 10 lat smug "kondensacyjnych" po samolotach oraz nie czytał publikacji na temat "ratowania planety przed globalnym ociepleniem"  uwierzyłbym w "pozaziemskie chmury"......"czary mary"... "hokus pokus" nowe chmury powstają..i do tego ..."Pierwsze obserwacje tych dziwnych obłoków pochodzą z XIX wieku a konkretnie z okresu po wybuchu wulkanu Krakatau."...Ci co takie ściemy wymyślają wiedzą doskonale, że hordy półgłówkowatych lemingów w to uwierzą...jak sądzę... Usiłowałem znaleźć w starych dziennikach jakieś takie doniesienia z XIX wieku i stawiam całą skrzynkę Jacka Daniels'a 0,75 ,l temu co przedstawi takie XIX-wieczne doniesienia o tych chmurkach i to w dodatku z wnioskami, że to "pył kosmiczny"... Niewątpliwie i z całą pewnością należy podkreślić, że te "srebrzyste" gówniane chmury są ziemskiego pochodzenia i wszystko na to wskazuje, że w wyniku umyślnego działania para-idiotów I para-łotrów ze świata elit i nauki.... "KŁAMSTWO POWTARZANE 1000 RAZY STAJE SIĘ PRAWDĄ"

Portret użytkownika borek

jak sięgnąć pamięcią jak to

jak sięgnąć pamięcią jak to nowy nazwałeś polaczki powoływali sie na opinię kogoś z daleka a to anglików a to włochów itd nigdy jeszcze nie słyszałem większej bzdury pokaż mi palcem tego co widział te opryski czy jak je zwiecie , z pewnością anglik ?Twojego poglądu powie że to juz dawno w ameryce wiedzą a amerykanin powie ze to australiczycy ci znowu wrócą do anglików - a tak naprawde to są informacje wyssane z palca i sami się nakręcacie dopowiadając coraz to nowszą niesprawdzoną teorię spiskową , za chwilę powiesz że jestem jednym z tych co chcą fakt rozpylania glinu w górnych warstwach atmosfery ukryć baa powiem więcej pewnie za chwilę znajdzie się taki co powie że on jest pewien tego a inni mniej bystrzy czytelnicy wezmą to za pewnik , i tak rośnie nowa mitologia , zwyczajna bajka 21-go wieku jak to rząd światowy chce wybić ludzi Smile tyle w temacie , nie zajmujcie się bzdurami ...

Portret użytkownika Flesz7

Pięknie szufladkujesz innych

Pięknie szufladkujesz innych i dopasowywujesz ich wypowiedzi do własnych przeświadczeć. A zrobiłeś już to z samym sobą? Smile Jeżeli masz zamiar przyporządkowywać innych to nie bądź hipokrytą, spójrz na siebie i oceń to jakim człowiekiem sam jesteś. Przynajmniej obiektywnym? Nie znasz nikogo kto zauważa problem smug? To albo nie masz znajomych, albo boisz się poruszyć przy nich temat czegoś NIEKONWENCJONALNEGO, KONTROWERSYJNEGO. Chyba, że temat tańca z gwiazdami wyczerpuje wszystko...Dalej, nawet nie chcę wywlekać na wierzch tego, jak podchodzisz do ludzi, którzy mówią o czymś, o czym nie masz pojęcia... A może i masz pojęcie, tylko nie chcesz tego zaakceptować.No i wisienka. Jasne borek. Rząd o nas dba, przecież im zależy na polityce pro-rodzinnej i robią wszystko w kierunku jej propagowania. Mamy zdrowe jedzenie, bez sztucznych 'podkręcaczy'. Mamy rześkie powietrze, którym codzień oddychamy, zwłaszcza w miastach. Mamy zaawansowany system szpitali i farmakologii, który wcale nie faszeruje nas chemią i nie zabija nas (nieświadomie) przy każdej okazji. W końcu płacimy podatki dla własnego dobra i bezpieczeństwa, a rządzący robią wszystko by nam to umożliwić.Taaaak... Masz rację... :)A teraz powiedz, kto zajmuje się głupotami i łyka bzdury jak pelikan. "Zwyczajną bajką 21-go wieku..." jesteś Ty, kolego - człowiek, który nie potrafi zgiąć karku by zobaczyć co dzieje się nad własną głową; człowiek który nie potrafi wyciągać wniosków, jeżeli ktoś nie poda mu ich na tacy (najlepiej w najrzetelniejszym przekaźniku informacji - TV); bądź człowiek który ma na celu prowokowanie swoimi głupimi komentarzami takich jak ja. :DI oczywiście... Nie znam Cię. Może jesteś super świadomą istotą, ale jakoś przypadkiem temat chemtraili przemknął Ci koło nosa. Smile nie wiem. Starałem się nie wychodzić z wnioskami dalej, niż sam mi na to pozwoliłeś w swojej... wypowiedzi. Pozdrawiam i polecam wyjść na powietrze i spojrzeć dalej, niż sięga czubek własnego nosa.

New World Disorder

Strony

Skomentuj