Nietypowe rolowane chmury widziane w Polsce na Śląsku

Kategorie: 

Chmury typu Morning Glory widziane nad Katowicami - foto: wiraz91

Jednemu z naszych czytelników udało się sfotografować rzadkie w Polsce zjawisko. Pojawiły się chmury typu Morning Glory, które regularnie występują tylko w Australii. W Europie nie notowano jeszcze ich pojawienia.

 

Chmury rodzaju Morning Glory są rzadkim zjawiskiem meteorologicznym i sporadycznie obserwuje się je w różnych miejscach na całym świecie. Często powstają falami i występują z określoną amplitudą tworząc serie rolowanych chmur. Tym razem mogli je zobaczyć mieszkańcy Śląska, a jeden z naszych czytelników zdołał nawet wykonać fotkę przedstawiającą chmury typu Morning Glory widziane dzisiaj nad Katowicami.

Chmury Morning Glory widziane z samolotu lecącego nad Australią

Jedynym miejscem na świecie gdzie można przewidzieć ich powstanie jest Zatoka Carpentaria w północnej Australii. Sprzyja temu konfiguracja lądu i morza w tej okolicy. Co roku ściągają tam setki szybowników, którzy lubią nad nimi latać ze względu na spektakularne widoki.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ZXCV

Witam,

Witam,

Pozdrawiam dezinformujących. Dobrze wiecie kogo mam na myśli.

"Swietny" portal dla ogółu, szukających taniej sensacji zamiast prawdy. "Morning glory". Potraficie rozśmieszyć człowieka.

Portret użytkownika Zenek :)

Zastanawialiście się kiedy

Zastanawialiście się kiedy jakby wyglądał chemtralsowy oprysk po kilku godzinach od jego "wyjścia" z dyszy silnika jakby NIE ZOSTAŁ ROZWIANY przez wiatr. tylko się tak ROZPRĘŻĄŁ i TĘŻAŁ, ROZPRĘŻĄŁ i TĘŻAŁ, ROZPRĘŻĄŁ i TĘŻAŁ..... ileśnaście godzin....

może właśnie tak jak na tych obrazkach....

z Cirrus Spaghetius..... Smile

Portret użytkownika XaX

Hahahah co ty masz z tą

Hahahah co ty masz z tą fukushimą? Jakaś obsesja na tym punkcie? Bo o wszystko co się dzieje obecnie na świecie to obwiniasz, to była tragedia ale nie o takiej skali jak ty bredzisz. To że ty nie widziałeś nie znaczy że nikt inny nie widział. Widziałem podobne zjawisko ze 2 razy jak dotąd podczas silnej burzy. Ty włącz myślenie bo ta paranoja zaćmiewa ci postrzeganie świata.

Portret użytkownika eva11

ja piernicze co tu tak

ja piernicze co tu tak przybylo tych normalnych?

jakie normalne i dosc czeste?

w zyciu nie widzialam takich monstrow! a przezylam sporo burz w swoim zyciu,

zreszta z takich dziwolagow przewaznie burz nie ma, widzialam takie dziwadlo przy wyjezdzie z Dublina,wygladalo jakby ocean nad glowe sie przeniosl 

bylo idealnie odciete jak od linijki i wygladalo przerazajaco, ale ani kropli nie spadlo tego dnia 

a burze w irlandii  jak u nas tornada mozna uswiadczyc,

prowokatorzy za dyche, juz pol swiata o tym wie i nauka sie powoli przyznaje a ci dalej,

ciekawe kim sa ci naukowcy co w usej protestowali przed senatem w sprawie sprajowania 

co to jakis gorszy sort?

Strony

Skomentuj