Nietypowe chmury zaobserwowano nad stanem Indiana

Kategorie: 

Źródło: Internet

Tak dziwne niebo wystąpiło 8 czerwca bieżącego nad Munster w stanie Indiana. Powstanie takich widoków miało związek z aktywnością dużego frontu burzowego. To właśnie te gwałtowne zjawiska kształtują te finezyjne chmury.

 

To tak zwane mammatusy. Kiedyś oglądanie tych chmur było bardzo trudne, ponieważ należały do rzadkości. W dzisiejszych czasach obserwujemy je jednak dosyć często. Wyglądem przypominają bąble lub krowie wymiona i stąd ich nazwa.

 

Mammatusy pojawiają się najczęściej po burzy. Wypukłości w dolnej części chmury to zjawisko "mamma". Chmury te są interesujące, bo nie powstają, jak większość chmur, na skutek rosnących prądów powietrznych. W przeciwieństwie do powszechnego mitu, mammatusy nie są w stanie spadać w dół, dając podstawę dla tornada.

Wewnętrzne mechanizmy powstawania tych chmur nie jest do końca poznany. Chmury często pozostają niezauważone, ponieważ potencjalni obserwatorzy, uciekając przed deszczem, ukrywają się w pomieszczeniach. Jeśli jednak coś takiego znajduje się nad głowami to warto wrócić na ulicę, nawet w trakcie ulewy aby zobaczyć to piękne zjawisko meteorologiczne.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ten, który wie...

..."aby zobaczyć to piękne

..."aby zobaczyć to piękne zjawisko meteorologiczne...." Proponuję poogladać inne piekne zjawisko- grzyb atomowy... Moze wkrótce ci idioci co opisuja je jako "piekne" będa mieli sposobność zachwycac się i nad tym widokiem...

Chemitrails+Haarp czynią takie spektakularne chmury!!!

[........]

Portret użytkownika TobiaszV

To nie żadne chmury tylko

To nie żadne chmury tylko nowy typ chemitralis!! ludzie nie dajcie się!!! tak jak puchnie rana tak niebo od chemitralis!! to są bąble wypełnione odpadami porakietowymi które pod osłoną nocy pękają!!! czas stanąć do walki!!

Portret użytkownika TobiaszV

Dokładnie! przejeli jego

Dokładnie! przejeli jego plany i unowocześnili maszynę do celów uśmiercania planety i słońca naszego układu planetarnego. HAARP wyrzuca z terytorium USA radioaktywne cząstki skierowane na cały świat. Tylko Bóg nas wybawi i modlitwa!!

Strony

Skomentuj