Nietypowe chmury zaobserwowano na Bałkanach i na Florydzie

Kategorie: 

Bukareszt, Rumunia, 25 czerwca 2014 Źródło: Mihai Curtasu

Jak wiadomo obecnie wraz z nastaniem letniej aury zwiększyła się ilość gwałtownych zjawisk pogodowych. W krajach o ciepłym klimacie dochodzi czasami do obserwacji nietypowych chmur, które wyglądają bardzo fantazyjnie i przypominają wielkiej kule z waty cukrowej.

 

Tego typu niezwykłe chmury zwykle występują zaraz po burzy. Według międzynarodowej klasyfikacji są to tak zwane Cumulonimbus Mammatus. Ich nazwa wzięła się stąd, że niektórym przypominają krowie wymiona.

Mammatusy swoje istnienie zawdzięczają komórkom burzowym. Można je zobaczyć przede wszystkim po największych atakach żywiołu pełnych wyładowań atmosferycznych.

 

W ciągu ostatniego tygodnia obserwowano je między innymi w Rumunii, Bułgarii i w Serbii. Przy dużej niestabilności termodynamicznej atmosfery można je też zobaczyć na średnich szerokościach geograficznych.

Floryda, Stany Zjednoczone, 19 czerwca 2014 Źródło: Curt Pee

Największą częstotliwość ich występowania notuje się jednak w USA. Wynika to ze specyfiki geograficznej kontynentu północnoamerykańskiego. Mammatusy towarzyszą przeważnie występującym tam licznym zjawiskom konwekcyjnym, które oprócz tego sprowadzają na tamtą okolice liczne tornada.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ewaito

Oczywiście, dla co

Oczywiście, dla co poniektórych (palcem pokazywać nie wypada) nauka wytłumaczy wszystko i każdemu...choć udowadniano już wielokrotnie, iż często zdarza się jej mijać z prawdą, kłamać na życzenie...nic to, ślepa wiara jest tylko niewidoma, a choćbyś i oczęta wytrzeszczał, na nic się to zda, zamknięta ciemność trwa, opierając się pleckami o "szeroko zamknięte oczy nauki" dla gojów Smile
Jasne, przecież chemrtails nie istnieje...to tylko nasze zbiorowe nienaukowe omamy Wink

Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"

Portret użytkownika Admirał

Ewaito napisał:Jasne,

Ewaito wrote:
Jasne, przecież chemrtails nie istnieje...to tylko nasze zbiorowe nienaukowe omamy ;-)

Nie żadne zbiorowe omamy tylko zwykłe niedouczenie połączone z  lękiem przed zdobywaniem wiedzy. Zwolennicy chemtrails wolą przyjąć teorię spiskową, nawet skrajnie idiotyczną, oprzeć się o dogmat niż wysilić szare komórki.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika Ewaito

Oczywiście, jakże by inaczej

Oczywiście, jakże by inaczej Wink

To nie "rzekoma" wiedza jest źródłem wiedzy, to suche powielanie istniejących już zapożyczonych i wdrożenie jako własnych, przekonań.
A ja jestem wolnym człowiekiem pod każdym względem, a zwłaszcza tym newralgicznym: umysłowo- twórczym, nie mam zwyczaju wierzyć jak młody pelikan (starych naturalnie takze to dotyczy, no taka natura;) w każde "naukowe" twierdzenie. Oczywiście, że jest to nie na rękę tym, którzy te "naukowe kłamstwa" nam lansują i dbają o to aby ta "ich prawda objawiona" była powielana.

Widzisz "ludzka inteligencja" nie jest wykładnią nauki, ba więcej nie ma z nią nic wspólnego, ona jest lotnym stanem umysłu i nie lubi naukowych obwarowań.

Chcesz powalczyć z moją inteligencją swoją " naukową doktryną", to próbuj...no ale ona nie chce ulec, jest stanem skupionym intuicji, przy niej nauka i jej zmanipulowana twarz, traci kontur.

Zarzucisz mi "ekshibicjonizm umysłowy" i naiwną wiarę w teorie spiskowe...no możesz, tyle że mi to kolokwialnie mówiąc "dynda" Smile

Powalcz nauką, z inteligecją- lotnym stanem umysłu i rzeczy Smile

Moja "inteligentna paranoja;) i jej wierzenia.
Jak wielu słów nie użyjesz na określenie mnie i mojego "stanu umysłu" jak zwykle dynda mi niestety Smile

http://youtu.be/5tqat4jH4qs

Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika pako1205

Kilka fotek z zeszłego

Kilka fotek z zeszłego tygodnia.Po rozpyleniu chemii z samolotów,tworzą się w zależności od użytych chemikaliów różne formy "naturalnych",lub "nowo odkrytych" chmur.Obecnie,to wręcz rzadkość oglądać chmury utworzone bez oprysków,taka jest skala tego zasyfiania atmosfery i wszystkiego,na co opryski za pomocą smug chemicznych to skutkuje.Skala ciągle jest ogromna,widać to po pogodzie i anomaliach.

Portret użytkownika anulka

Witam! Też mam podobną

Witam! Też mam podobną galerię Smile Czasem to patrzeć nie mogę na ten syf nad naszymi głowami, zero słońca, tylko mleko i rażące chmury.. a co za tym idzie jak zaobserwowałam dookoła ludzie cierpią z powodu różnych alergii. W tym roku u mnie też każdy z domowników ma uczulenia, a to na pyłki, a to pokarmowe. Dotąd nie mieliśmy takich problemów. Co gorsze, że nic nie pomaga (krople, tabletki itp) nic!!! Czy tez macie podobnie? Ogromne nasilenie alergii?

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Strony

Skomentuj