Nietypowe burze piaskowe pojawiają się na całym świecie

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W ciągu ostatnich kilku tygodni na świecie doszło do kilkunastu przypadków powstania dużych burzy piaskowych. Występują one nie tylko w zwyczajowych miejscach jak półwysep Arabski, ale też w Chinach i o dziwo również w pobliskiej nam Białorusi. Czy mamy do czynienia z kolejnym niewytłumaczalnym fenomenem pogodowym?

 

Naukowcy zastanawiają się jak mogło dojść do burz piaskowych w miastach oddalonych od pustyni o tysiące kilometrów. Jedynie Chiny doświadczyły w tym roku aż czterech potężnych burz piaskowych. W trakcie zjawiska bardzo szybko spada widoczność, niekiedy do kilku metrów. Pojawienie się takiego fenomenu pogodowego wiąże się z tego powodu z poważnymi utrudnieniami transportowymi.

 

Spektakularnym przypadkiem sprzed kilku dni jest zjawisko, które spotkało 13 kwietnia bieżącego roku, białoruskie miasto Soligorsk, znajdujące się na południe od Mińska. Wcześniej takie obrazy widywaliśmy tylko w krajach pustynnych. Miejscowi synoptycy twierdzą, że piasek przywiał zimny front powietrzny znad Ukrainy.

Specjaliści od meteorologii usiłują ustalić dlaczego burze piaskowe zaczęły się pojawiać w miejscach gdzie nigdy ich nie widywano. Według jednej z koncepcji zmiany klimatu powodują, że zwiększają się obszary utrzymującego się ciepła, co może narażać na wystąpienie burz piaskowych miejsca dotychczas ich nie doświadczające.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ja 1111

do kołka  od ortografi .

do kołka  od ortografi . Powiedz mi pusty czerepie do czego i komu ortografia . Uzasadnij swoim wodogłowiem i tępym myśleniem o ile tak owe zachodzi w kimś bez własnego zdania tylko zwykłego powtrzażacza tego co go w szułce nauczyli. Zwykły zombi bezmyślnie wykonujący polecenia i broniący systemu i durnych wartości ja to czy ż lub rz choć znaczenie to samo.Uzasadnij znaczenie ortografi tylko sęsownie .

Ale jak sensownie może zombi rozmawiać z człowiekiem który jest normalny toleruje wady i błędy( również te ORTOGRAFICZNE!!!!!).

Przez takie zaborcze łby jak ty są wojny na tym świecie. Zabież tą ortografię do grobu jeśli to ma dla ciebie taką wartość i giń dla niej .....ja pier**lę jakie to żałosne!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdro dla Admina od człowieka ze fshotu polski ....bu hah ha

Portret użytkownika spacepol

@Do głąba

@Do głąba ja1111.
Najważniejszy jest przekaz??? WŁAŚNIE!
No cóż, jak widzę, że wyprany z ortografii mózg i zwykły nieuk coś pisze to jakoś KU***A trudno mi wierzyć w ten rzekomy "przekaz"! Bo jeśli głąb coś pisze to pisze z pewnością bzdury!
Ale, takie matoły jak ty i tak nie skumają o co z tą ortografią chodzi....

Portret użytkownika ja 1111

Ch** mnie strzela jak takie

Ch** mnie strzela jak takie hieny z wypranym mózgiem czepiają się ortografi . [........] Po ch** to komu potrzebne i do czego kór** !!!!!! Ważne że przekaz jest zrozumiały i tyle , bo chyba o to chodzi w pisaniu a "ortografie " wymyślił jakiś oszołom żeby wasze puste mózgi miały zajęcie . Tyle w temacie!!!!!!!!!

Portret użytkownika spacepol

Ja tylko obiecuję(!), że za

Ja tylko obiecuję(!), że za najmniejszy błąd w artykule będę zaznaczać JEDNĄ gwiazdkę! Choćby był najciekawszy na świecie!
Albo, nauczycie się pisać i czytać co napisaliście PO POLSKU!
Albo, będziecie do du***py!
"dużych burzy piaskowych"... żenada!
Nawet moje dziecko w pierwszej klasie wie jak to napisać!

Portret użytkownika pr78

Jaka to jest nowość w chinach

Jaka to jest nowość w chinach takie burze to norma spowodowana zniszczeniem środowiska przez ludzi a burze piaskowe w Europie były od dawien dawna np.armia konna Budionnego nadciągała na Polskę pod osłoną takiej burzy ...klimat się ociepla i osusza lasy są wycinanie a stepy pustynnieją a pustynie rozrastają ale tylko tam gdzie człowiek zacznie coś majstrować tak jak Rosjanie którzy zniszczyli morze aralskie i chcieli zmieniać bieg rzek na Syberii gdzie wysycha Bajkał a Syberia płonie w Polsce jest podobnie rzeki zamieniono w szamba i wysypiska śmieci wstyd wstyd wstyd

Portret użytkownika mab

Dla Medium ,jestem tylko

Dla Medium ,jestem tylko geologiem , zajmuje sie ziemia i to nie jest prawdopodobne co insynuujesz.Jestes nie obrazajac nikogo niedouczonym czlowiekiem ktory nie widzi innego zagrozenia niz ziemia jestesmy zagrozeni nawet w Polsce islamizmen.Czy mozesz na ten temat.

Portret użytkownika excar

Piszesz "mab"{Dla Medium

Piszesz "mab"{Dla Medium ,jestem tylko geologiem ,}
Zawsze jak jest jakaś niewygodna dyskusja to do tematu dołącza jakiś wybitny specjalista. Jak jest temat medyczny to się przedstawia "jestem tylko lekarzem od 25lat" jak jest coś o lotnictwie to pisze" jestem pilotem " jak o lasach to " jestem leśniczym" przy dyskusji dzisiejszej o nauczycielach to oprócz prawdziwych nauczycieli jest też "specjalista nauczyciel"
Mamy w internecie na forach wysyp "wybitnych specjalistów" ze wszystkich dziedzin tylko nie wiedzieć czemu zawsze wnoszą do dyskusji chaos,kontrowersje a praktycznie nigdy rzetelnej niszowej wiedzy jaką powinni posiadać
Ja powoli się staję wybitnym specjalistą od polowań na trole(jest nas tu więcej:)) i jak cię czytam to mój nos zaczyna się nerwowo wiercić na mojej twarzy:):):)
Jak koniecznie chcesz coś usłyszeć o islamiźmie jako zagrożeniu to ja ci odpowiem. Ludzkość cierpi na poważną omalże śmiertelną chorobę zwaną syjonizmem (objawem jest duża ilość pasożydów w kluczowych dla ludzkości miejscach)  a wszystko inne czyli islamizm,ocieplenie ,zanieczyszczenie ziem i oceanów,wojny, ludobójstwo głód ,bieda to tylko powikłania wynikłe z tej głównej jednostki chorobowej

Portret użytkownika Obywatelka

Jakie proroctwa? chłopaki już

Jakie proroctwa? chłopaki już od dawna eksperymentują z pogodą, tyle, że za naszymi plecami. Ludzie otwórzcie oczy i poczytajcie o GEOINŻYNIERII, bo jeśli im się nie postawimy to za chwilę będziemy mieli taką burzę w Warszawie!

Portret użytkownika odważniak

To tylko podrygi

To tylko podrygi przedśmiertne. Ludzi szerzących miłość jest więcej niż tych, co chcieliby straszyć, a najbardziej straszą ci, co najwięcej się boją. Ja się nie boję, bo mam w pupie naboje i kocham wszystko.

Z innej beczki. Rosjanie z okazji zwycięstwa nad hitlerowskimi niemcami sadzą tyle drzew ile ofiar oddało życie za kraj. Ależ piękna idea!

Strony

Skomentuj