Nietypowa aktywność wulkaniczna zlokalizowana w pobliżu Rzymu

Kategorie: 

Źródło: public domain

Włoscy eksperci zostali zaskoczeni tym, że w ciągu jednej nocy w pobliżu Rzymu pojawił się gejzer wulkaniczny, który emituje parę wodną do wysokości 5 metrów w górę. To nowa fumarole pojawiło się w niezwykłym miejscu, w okolicy rzymskiego lotniska Fiumicino. 

 

Po raz pierwszy zlokalizowano go w sobotę 24 sierpnia. Od tego czasu obserwowano wydobywające się z gejzeru fontanny pary, wody i błota. Zjawisko występuje w okolicy jednego ze skrzyżowań. Geolodzy usiłują zbadać ten fenomen ponieważ nadal nie ma pewności czy zjawisko to nie jest spowodowane działalnością człowieka.

 

Podobne efekty do aktywności hydrotermalnej byłyby przecież również w wyniku zwykłego przedziurawienia biegnącej tam rury. Jednak pierwsze oględziny miejsca występowania tej anomalii wskazują na to, że jest to raczej went wulkaniczny.

 

Niektórzy pytają o to czy należy spodziewać się w tej okolicy aktywności wulkanicznej, ale odpowiedź nie jest oczywista, ponieważ najbliższy kompleks wulkaniczny oddalony od stolicy Włoch, Monti Albani jest uważany za wygasły. Ostatnia aktywność wulkaniczna w tej okolicy miała miejsce 20 tysięcy lat temu. Jak twierdzą wulkanolodzy scenariusz, wedle którego na przedmieściach Rzymu rozpoczyna się właśnie nowa faza aktywności jest możliwy, ale nieprawdopodobny.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika gregor ju

bloto i para skad sie wziely

bloto i para skad sie wziely he he normalne pod ziemia znajduja sie rzeki jak i bliskosc wygslego wulkanu warstwa ziemi jest w tym miejscu ciensza stad tez gdzies musialy wydobyc sie spietrzone ilosci pary wodnej wraz z blotem . ja mowie ze w tym miejscu nie moze dojsc do erupcjii wulkanicznej gdyz ta para mogla dostac sie w to miejsce z innego odleglego punktu wiec nie przesadzajmy a naukowcy nie wymysla nic wiecej jak ja he he Wink

ateista   prosze nie wciskac tematow religijnych bo to sa glupoty ok !!!
"Wer mit den großen Hunden pissen will , muß auch das Bein so hoch kriegen"!!!
ɟdoʞ
ɯǝp
ɟnɐ
ʇɥǝʇs
ʇlǝʍ
ǝuıǝɯ

Portret użytkownika alvaro31185

wyglada sie nato ze lawa

wyglada sie nato ze lawa wyplywa napowieszchnie to tak zwana erupcja bazaltowa widac po stozku w pierwszym stadium albo cos innego powazniejszego zwazywszy nato wystepujaca we wloszech aktywnosc sejsmiczna geolodzy musza to zbadac i to natychmiast poki zapuzno nie jest albo jusz trwa jakis czas

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika profesor

Czelsi napisał: Alvaro31185

Czelsi wrote:

Alvaro31185 czytam Twoje posty jak i większości ludzi tutaj na forum. Polecam Ci wziąść do ręki słownik i uczyć się poprawnej pisowni. Tylko się nie obrażąj Smile Pozdrawiam

 
jezyk polska bardzo trudna.. tylko sie nie obrazaj Smile

Portret użytkownika rosomak

Przyganiał kocioł

Przyganiał kocioł garnkowi.... Spójrz jak piszesz " wziąć" -Nie  wstyd Ci ? Smile Tylko się nie obrażaj, przyjmij na klatę i złóż szybko samokrytykę a bedzie Ci przebaczone.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Strony

Skomentuj