Niespokojnie w okolicy wulkanu Etna na Sycylii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wulkan Etna, znajdujący się w regionie Sycylii, staje się coraz bardziej niebezpieczny. Odnotowano całą serię wstrząsów sejsmicznych, które mogą zwiastować kolejną aktywną fazę.

 

Szczególnie zagrożone są trzy pobliskie miasta, Nicolosi, Bronte i Ragalna. Z tego powodu prewencyjnie ewakuowano część mieszkańców i znajdujące się w rejonie zagrożenia szkoły.

 

Według włoskiego Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii w sumie zarejestrowano 50 wstrząsów, których  wielkość w niektórych przypadkach przekraczała 3 stopnie w skali Richtera. 

 

Wahania skorupy ziemskiej były bardzo odczuwalne w całym regionie, ale nie ma informacji na temat szkód materialnych albo kogokolwiek poszkodowanego na skutek tych wydarzeń. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika amateur124

i znowu przypomina mi sie

i znowu przypomina mi sie przepowiednia Klimuszki. 

"Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy. Część buta włoskiego znajdzie się pod wodą. Wulkan albo trzęsienie ziemi ? Widziałem sceny jak po wielkim kataklizmie. To było straszne".

"Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój".

"Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestie. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromne fale. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki... Ta góra wodna stanie ku Europie. Nowy potop ! Zadławi się w Giblartarze ! Wychlupnie do środka Hiszpanii ! Wleje się na Saharę, zatopi włoski but, aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą [...]"

 

,,żołnierze na małych okrągłych stateczkach'', trzęsienia ziemii we Włoszech i budzące się wulkany nie tylko w Europie... to jest dopiero przedsmak, ale chyba już można poewiedzieć że niezwykle trafna przepowiednia

Skomentuj