Niespodziewany przeciek! Odkryto ślady życia na Wenus

Kategorie: 

Źródło: Własne

Znana maksyma mówi, że w internecie nic nie ginie. Jeszcze przedwczoraj przekonał się o tym jeden z administratorów portalu EarthSky. Zgodnie z opublikowanym na tej stronie artykułem, astronomowie z MIT i oraz uniwersytetów w Cardiff i w Manchesterze natrafili na oznaki życia na planecie Wenus.


Artykuł został szybko usunięty ze strony, ponieważ odnosił się do badania naukowego, które wciąż nie zostało opublikowane. Oficjalnie wyniki miały zostać upublicznione podczas dzisiejszej konferencji prasowej Royal Astronomical Society. Badanie na ten temat ma pojawić się dzisiaj w czasopiśmie Nature Astronomy.


Wyciek, został dostrzeżony przez użytkowników reddita, którzy zapisali stronę i umożliwili jej lekturę już po cofnięciu artykułu przez administrację portalu oraz sam reddit. Trudno rozprawiać na temat samych odkryć bez jakichkolwiek źródeł (które narazie czekają na publikację), dlatego kwestie szczegółowych wyników badań omówimy w osobnym tekście.


Kluczowe w całej tej sprawie jest to, że naukowcy natrafili na istotne poszlaki, które mogą wskazywać na to, że nawet skrajnie nieprzyjazna planeta taka jak Wenus może być domem dla jakiejś formy życia. Badacze już od dawna sugerowali, iż życie może znajdować się w atmosferze planety. Jak się okazuje to właśnie ten obszar okazał się kluczem do nowego odkrycia.


Badacze natrafili tam na ślady gazu, który nie powinien się tam znajdować i który stanowi powszechnie uznawaną biosygnaturę. Mowa tu o fosforowodorze, a więc związku uzyskiwanym albo w warunkach laboratoryjnych, albo wytwarzanym pzez bakterie beztlenowe. To mogłoby sugerować, iż atmosfera Wenus faktycznie jest w stanie utrzymać życie. Odkrycia dokonano przy wykorzystaniu teleskopu James Clerk Maxwell oraz obserwatorium ALMA.


Badacze analizowali wszelkie możliwe scenariusze produkcji tego gazu bez udziału życia, jednak ostatecznie zaakceptowali iż odnaleźli potencjalny dowód na pozaziemskie życie. Nie jest to oczywiście równoznaczne z odkryciem istot pozaziemskich. Daje to jednak badaczom faktyczny dowód wskazujący no to, iż życie jest o wiele bardziej odporne na wrogie warunki niż wydaje się ludziom.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Max 1983

Zapewniam cię że już nie

Zapewniam cię że już nie jeden Polak w Polsce , czuje się tak że chętnie by nagrał jakiś filmik że chce uciekać.....problem polega na tym że to szaleństwo dotyczy całego świata i już nie ma gdzie wiać.No chyba że na Wenus::)

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Anulka17.dupiasta

"że wszystko stworzył Bóg

"że wszystko stworzył Bóg Wszechmogący" owszem tu racja, ale nie klep bzdur znowu się naćpałeś jakimis bzdurami "naukowymi" ? nikogo nie było ani na księżycu ani na tak zwanych planetach, co bawisz się w sajens-fikszyn to stań drugim lemem ROFL "nic jeszcze nie wiemy !" zaiste niewiele jeszcze wiecie!

Strony

Skomentuj