Niespodziewany przeciek! Odkryto ślady życia na Wenus

Kategorie: 

Źródło: Własne

Znana maksyma mówi, że w internecie nic nie ginie. Jeszcze przedwczoraj przekonał się o tym jeden z administratorów portalu EarthSky. Zgodnie z opublikowanym na tej stronie artykułem, astronomowie z MIT i oraz uniwersytetów w Cardiff i w Manchesterze natrafili na oznaki życia na planecie Wenus.


Artykuł został szybko usunięty ze strony, ponieważ odnosił się do badania naukowego, które wciąż nie zostało opublikowane. Oficjalnie wyniki miały zostać upublicznione podczas dzisiejszej konferencji prasowej Royal Astronomical Society. Badanie na ten temat ma pojawić się dzisiaj w czasopiśmie Nature Astronomy.


Wyciek, został dostrzeżony przez użytkowników reddita, którzy zapisali stronę i umożliwili jej lekturę już po cofnięciu artykułu przez administrację portalu oraz sam reddit. Trudno rozprawiać na temat samych odkryć bez jakichkolwiek źródeł (które narazie czekają na publikację), dlatego kwestie szczegółowych wyników badań omówimy w osobnym tekście.


Kluczowe w całej tej sprawie jest to, że naukowcy natrafili na istotne poszlaki, które mogą wskazywać na to, że nawet skrajnie nieprzyjazna planeta taka jak Wenus może być domem dla jakiejś formy życia. Badacze już od dawna sugerowali, iż życie może znajdować się w atmosferze planety. Jak się okazuje to właśnie ten obszar okazał się kluczem do nowego odkrycia.


Badacze natrafili tam na ślady gazu, który nie powinien się tam znajdować i który stanowi powszechnie uznawaną biosygnaturę. Mowa tu o fosforowodorze, a więc związku uzyskiwanym albo w warunkach laboratoryjnych, albo wytwarzanym pzez bakterie beztlenowe. To mogłoby sugerować, iż atmosfera Wenus faktycznie jest w stanie utrzymać życie. Odkrycia dokonano przy wykorzystaniu teleskopu James Clerk Maxwell oraz obserwatorium ALMA.


Badacze analizowali wszelkie możliwe scenariusze produkcji tego gazu bez udziału życia, jednak ostatecznie zaakceptowali iż odnaleźli potencjalny dowód na pozaziemskie życie. Nie jest to oczywiście równoznaczne z odkryciem istot pozaziemskich. Daje to jednak badaczom faktyczny dowód wskazujący no to, iż życie jest o wiele bardziej odporne na wrogie warunki niż wydaje się ludziom.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Zapewniam cię że już nie

Zapewniam cię że już nie jeden Polak w Polsce , czuje się tak że chętnie by nagrał jakiś filmik że chce uciekać.....problem polega na tym że to szaleństwo dotyczy całego świata i już nie ma gdzie wiać.No chyba że na Wenus::)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Anulka17.dupiasta

"że wszystko stworzył Bóg

"że wszystko stworzył Bóg Wszechmogący" owszem tu racja, ale nie klep bzdur znowu się naćpałeś jakimis bzdurami "naukowymi" ? nikogo nie było ani na księżycu ani na tak zwanych planetach, co bawisz się w sajens-fikszyn to stań drugim lemem ROFL "nic jeszcze nie wiemy !" zaiste niewiele jeszcze wiecie!

Portret użytkownika Max 1983

Tak bajka o Bogu to racja, bo

Tak bajka o Bogu to racja, bo i ty w to wierzysz, ale bajka o życiu na księżycu to już kupa śmiechu bo ty w to nie wierzysz::)Cudowna logika typowego katolika::)Istnienie Boga jest tak samo "udowodnione"jak istnienie życia na księżycu ,aniołów czy o czym on tam bredzi.Więc jeśli sama przyjmujesz bezrefleksyjnie i bez dowodów istnienie czegoś jako oczywiste, to co się czepiasz że ktoś inny w bajki wierzy???

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika AhaToTy

" bo i ty w to wierzysz" to

" bo i ty w to wierzysz" to nie jest sprawa wiary jak mawiają rzymscy katole jeno kwestia wiedzy i zrozumienia prawdziwej historii i przyczyny dziejów! wystarczy poczytać starożytne pisma(wiem powiesz zaraz że to bajki, ty nawet nie masz wiedzy o starożytnych budowlach których ludzie nie zbudowali bo nie masz czasu na to więc nie rozumiesz że był potop na co dziś jest setki dowodów ), zaś to co tak zwana nauka ludziom obecnie wciska to serio jest stek bzdur, cała nauka bowiem opiera się jedynie na hipotezach . Potem okazuje sie że panowie kopernik i inni należeli do masonów, no tak kolejna teoria spiskowa Smile A pozatym wiara że coś się zrobiło samo graniczy z obłędem, wystarczy popatrzeć na przyrodę jak doskonale wszystko zostało zorganizowane i to działa, każdy oczywiście człowiek wszystko psuje.

Skomentuj