Niespodziewanie wysokie pływy morskie nawiedziły Wyspy Cooka i Tahiti wywołując powodzie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Nieoczekiwane zdarzenie pogodowe spowodowało zniszczenia mienia i zalanie dróg na Wyspach Cooka. Polinezja Francuska usuwa skutki ogromnych pływów.

Fale dochodzące do 4,5 metra zalewające obszary przybrzeżne, spowodowane zostały przez system wysokiego ciśnienia w okolicy Nowej Zelandii. Zostały nazwane niezwykłym zdarzeniem pogodowym przez dyrektora ds. sytuacji kryzysowych Wysp Cooka Johna Stricklanda, który powiedział, że wpływ fal był największy od dekady.

 

Powiedział, że nastąpił „nieoczekiwany przypływ”. Najbardziej ucierpiały nisko położone obszary przybrzeżne w dystrykcie Puaykura i Titikaveka w dystrykcie Takitumu. W Rarotongan Hotel goście zostali wyprowadzeni ze swoich pokoi, ponieważ niektórzy z nich byli na plaży.

Służby ratownicze pozostają w pogotowiu, a dla północnych Wysp Cooka wydano nowe ostrzeżenia. Obecnie odbywa się spotkanie przedstawicieli Czerwonego Krzyża, policji i innych służb ratunkowych. Dyrektor służby meteorologicznej Wysp Cooka, Arona Ngari, powiedział, że domy zostały ewakuowane na obszarach Titikawek i Arorangi.

Poziom oceanu otaczającego Polinezję Francuską znacznie się podniósł i zalał drogi i domy graniczące z oceanem na zachodnim wybrzeżu Tahiti.

Gazeta La Premiere poinformowała, że ​​15 domów na wybrzeżu zostało zalanych, a ich właściciele ewakuowani. W tym tygodniu Polinezję Francuską nawiedziły 8-9-metrowe fale sztormowe.

Wszystkie sporty morskie i wodne, w tym odwiedzanie plaży, są zabronione na większości terytorium. Według lokalnych władz meteorologicznych jest to „wyjątkowe zjawisko”, które nie było obserwowane na Polinezji Francuskiej od 2005 roku.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

27 domowych planów łodzi

27 domowych planów łodzi pontonowych, które możesz łatwo (i tanim kosztem) zbudować samodzielnie.

 

Łodzie pontonowe są drogie w zakupie, ale samodzielne wykonanie może być proste i niedrogie, co pozwala zaoszczędzić dużo gotówki, jednocześnie zajmując się bardzo satysfakcjonującym projektem.

 

Dla każdego, kto myśli, że może chcieć spróbować, zajrzeliśmy do Internetu, aby zobaczyć, czego próbowali inni.

Oto nasze ulubione plany 27 łodzi pontonowych, które możesz chcieć samodzielnie zbudować .

"27 Homemade Pontoon Boat Plans You Can DIY Easily"

by  

https://www.triumphboats.com/diy-pontoon-boat/

 

Portret użytkownika syriues

A mnie zastanawia gdzie woda

A mnie zastanawia gdzie woda sie podziała I kiedy spadnie i w jaki rejon.te tygodnie suszy nie oznaczają czegoś dobrego.cyrkulacja wody to rzecz naturalna.modle sie o to by Harrp sie zepsuł wraz z innymi zabawkani bestii.i zeby kazdy z nas otworzył oczy na wolna energię i dzielenie sie nia.

Tartaria,tesla muller i inni.katedy ,to noe miejsca wylacznie koscielne,to miejsca energetyczne.

Cewką tesli moglibysmy sie dzielic energia,ktorej mamy za duzo.odciac sie zupelnie od miasta.politycy to zlo,mamona,i tylko biznesu beda bronic.tak to w,glada.w taki sposob musimy dzialac jak oni tyle ze z impetem azeby bestia miala mniej czasu.po to by dzieci naszych dzieci m8gly nam dziekowac.

Koniec z niewolnicza energią. 

Takie hasła takie wibracje

Portret użytkownika syriues

Jasne,ze nie chcą.Noje

Jasne,ze nie chcą.Noje podejrzenia sa takie,ze to ci ludzie zniszczyli poprzednia technologie.to ci sami ludzie kontrolują ten swiat i ci sami ludzie maja nas za niewolników. Prawde mowiac,to oni korzystają z tego co bylo ,sle tylko dla siebie. Kazda chorobę mozna wyleczyc odpowiednimi dzwiekami,wibracjami i częstotliwościa.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika spokoluz

Zapadła wioska na południowo

Zapadła wioska na południowo-wschodniej granicy polsko-ruskiej.....idylla.....
- Gospodarzu, a co u was dynie tak wcześnie dojrzały?
- To nie dynie, to ziemniaki....
- A jabłka takie wielkie macie....
- To czereśnie...
- I słowik śpiewa w ogrodzie...
- To nie słowik, to licznik Geigera...

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Q

Dawno temu jak podają legendy

Dawno temu jak podają legendy był czas gdy księżyc nie towarzyszył ziemi - niestety nikt nie potrafi określić kiedy to było - teksty starożytnych podają jedynie wzmianki o czasach gdy księżyca nie było na niebie. I teraz jeśli zestawi się jedno z drugim czyli pojawienie się księżyca (przechwycenie go przez ziemię, "zacumowanie" go przez obcych celem ustabilizowania ziemi - co jest bardziej prawdopodobne) może wyjaśnić kwestię globalnego potopu jaki nawiedził ludzkość w zamierzchłej przeszłości albowiem jak podają owe teksty: pojawieniu się księżyca towarzyszyły silne wstrząsy ziemi, wysokie fale i inne kataklizmy. To by wyjaśniało legendy o potopie we wszystkich starożytnych kulturach. Oczywiście prymitywni ludzie zawsze kojarzyli wszelkie kataklizmy z "karą od bogów" i tak zapewne powstał mit o gniewie boga, który postanowił wytracić niegodziwą ludzkość. http://www.utw.uwb.edu.pl/index2.php?p=670

Ziemia przed pojawieniem się księżyca:http://www.paranormalne.pl/topic/7551-ziemia-bez-ksiezyca/

Gdyby nie pożar biblioteki aleksandryjskiej i późniejsza średniowieczna nagonka na "heretyckie" księgi zapewne dziś wiedzielibyśmy o tym o wiele więcej. I tak oto wysoce szkodliwa ideologia zwana dla nie poznaki "religią" odebrała nam wiedzę o przeszłości ziemi i ludzi. Podobnie robili faszyści i komuniści decydując co ma przetrwać i co wolno wiedzieć a co ma być zapomniane. Dlatego aby podobne barbarzyństwo już nigdy się nie powtórzyło, należy każdą ideologię zwalczać za wszelką cenę. Ideologię czyli dogmatyzm.

Portret użytkownika Medium

Państwo bez wiodącej idei,

Państwo bez wiodącej idei, gdzie wszelkie idee są zakazane, to państwo pod okupacją. 

Czas to zrozumieć.

Z zewnątrz narzucono sprzedajność za mamonę we wcieleniu w dolar amerykański.

Tak więc nie wylewaj dziecka z kąpielą, bo bez patyczka nie będzie cukrowej waty Wink

Portret użytkownika Q

Bzdury gadasz i tyle.

Bzdury gadasz i tyle. Ideologia to np. katolicyzm, który mówi - nasza jest racja tylko i to święta racja. A idea to np. nieszkodzenie.. Potrafisz to zrozumieć czy musisz jeszcze przeżyć kolejne 50 lat ? 

Chciałbym tu w końcu porozmawiać z kimś kto wie, rozumie, zna i niczego nie trzeba będzie tego kogoś uczyć.. tylko normalnie rozmawiając wzieść swój poziom wiedzy na wyższy poziom rozumienia zgodnie z maksymą: co dwie głowy to nie jedna.

Portret użytkownika Q

Nic się nie poprawiło.. Mówi

Nic się nie poprawiło.. Mówi się "słabo się orientujesz, źle to rozumiesz, mylisz się, to nie tak.. itd" a ogarniasz (?) - nie znam takiego słowa. Kurczowo trzymasz się brzytwy i za nic w świecie nie chcesz zrozumieć myśli jaką chciałem przekazać. Inaczej mówiąc bronisz przegranej sprawy, choć za pewne dobrze wiesz co miałem na myśli, ale ... musi być po Twojemu. W ten sposób do niczego nie dojdziemy.

Portret użytkownika Medium

ogarniasz (?) - nie znam

ogarniasz (?) - nie znam takiego słowa

Służę pomocą, choć można to było zrobić samodzielnie: https://sjp.pwn.pl/slowniki/ogarniać.html 

Słowa użyłam w rozumieniu punktów 2 lub 3.

Kurczowo trzymasz się brzytwy i za nic w świecie nie chcesz zrozumieć myśli jaką chciałem przekazać.

Polski rozumiem bez problemów i swoje myśli formułuję bez przeszkód, w przeciwieństwie do niektórych moich rozmówców, którzy chcą oddzielić orła od reszki Biggrin

To dwie strony tego samego medalu niezarejestrowany Q. 

Strony

Skomentuj