Niespodziewanie odkryto dużą ilość związków zdolnych do zniszczenia powłoki ozonowej

Kategorie: 

Dziura ozonowa 6 września 2000 r. - źródło: NASA

Najnowsze badania ziemskiej atmosfery przeprowadzone przez NASA wskazują na to, że znajduje się w niej zdecydowanie więcej niszczących ozon chlorowców niż można się było spodziewać. Na dodatek ich pochodzenie nie jest znane.

 

Niektórzy mogą tego nie pamiętać, ale były kiedyś takie czasy, że nie zwalczało się dwutlenku węgla, tylko freony i inne chłodziwa, które miały powodować, że nasza planeta traci powłokę ozonową, co wywoła masowe zachorowania na raka skóry.

 

Aby temu przeciwdziałać podpisano specjalny protokół z Montrealu, który był protoplastą protokołu z Kioto- zwalczającego CO2. Okazało się wtedy, że ludzkość chętnie poddaje się takiemu dyktatowi, gdy przedstawi się hipotetyczne zagrożenie.

 

Związek chemiczny, który wykryto to CCI4, czyli czterochlorek węgla. Jest on stosowany w przetwórstwie chemicznym. Wygląda na to, że cały czas trwają spore emisje tego czynnika. W badaniach wyszło, że rocznie do atmosfery dostaje się 39 kiloton CCI4 a to 30% poziomu, który występował w 1987 roku.

 

Takie poziomy są zupełnie nieoczekiwane. Po zakazaniu stosowania tych związków spodziewano się spadku ich udziału o przynajmniej 4% rocznie a zanotowano najwyżej 1%. Oznacza to, że albo sygnatariusze protokołu z Montrealu nie wypełniają zobowiązań deklarując zerową emisję CCI4, albo jest jakieś inne źródło tego związku chemicznego, które jest niezidentyfikowane.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Obserwator 2

Lolo, stwierdziłeś: "władza

Lolo, stwierdziłeś: "władza należy do mnie!", więc wyprowadzę cię z błędu. W nowej erze nie chodzi o władzę, lecz o wiedzę, ale nie tą akademicką. Chcesz link, więc Ci odpowiadam, masz oczy, a nie widzisz. Nie musisz daleko szukać, bo na tej stronie jest wiele linków nt. jak to określasz " otwór w ziemi i po imprezie...". Tym stwierdzeniem trafiłeś w dziesiątkę, bo planeta tworzy wielką ilość otworów. Najpierw przeszukaj forum, może znajdziech choć jedną sensowna odpowiedź, a jak nie, to sam pomyśl, po co planeta tworzy teraz tak wiele otworów w ziemi?

Portret użytkownika lolo

1). Odnoszę wrażenie, że "nie

1). Odnoszę wrażenie, że "nie załapałeś" dowcipu. No ale obowiązku nie ma. Tego nie napisałem ale myślałem, że nie będzie trudno się domyślić: mój znak zodiaku to wodnik.
2). Nowa Era Wodnika jeśli użyć tego określenia ma w założeniach za zadanie zrzucić tyranię dotychczasowego porządku Ery Ryb, czyli chrześcijaństwa co to ogranicza i zniewala, zwłaszcza w postaci KK. I o ile dla bezużytecznych zjadaczy chleba (NSSM-200, "Raport Kissingera") czyt. pospólstwa, to jest gadanie czyli ściema o wyzwoleniu i nieograniczonej wolności ("róbta co chceta") to wtajemniczeni wiedzą, że chodzi o przejęcie władzy nad światem, w którym już nie będzie "róbta co chceta" tylko "nie chcem ale muszem". Na tym portalu w wielu artykułach i wypowiedziach internautów zagadnienie to "wałkowane" jest często. Żeby nie było niedomówień: nie należę do wtajemniczonych tylko tych co ich poglądy i sposoby działania próbują poznać.
3). Nie chodzi mi o to, że są otwory bo one są, a także inne zjawiska i tylko głupiec by temu zaprzeczał, ale o to, że z Twojej wypowiedzi wynikało jak i nadal wynika ("planeta tworzy") personifikacja takiego tworu jakim jest planeta. Czyli planeta myśli, planeta czuje, planeta kocha, planeta jednym słowem rozumuje, jest świadoma samej siebie. Wypisz wymaluj Gaja do której trza się modlić. Typowe myślenie New Age. I człowiek nie różni się istotowo od kamienia nie mówiąc już o różnych roślinkach czy robaczkach większych i jeszcze większych. Zatem jeśli napiszę do Ciebie: "droga dżdżownico", powinieneś się czuć zaszczycony, jako że w tej nowej antropologii wszystko to od kamienia do człowieka to istoty ludzkie żyjące i nieżyjące (IUCN -naukowy doradca ONZ).

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Obserwator 2

Moje wpisy są blokowane lub

Moje wpisy są blokowane lub przekierowywane, więc traktuję to jako persona non grata, dlatego jest to ostatnia próba odpowiedzi.

Ad1. To co ty nazywasz dowcipem, ja nazywam programem pt. walka, a jak kreujesz walkę, to ją sobie wykreujesz.
Ad2. W pełni podzielam poglady w punkcie 2. W nowym artykule opisałem te machanizmy na 20 stron.
Ad3. W punkcie 3 piszesz: "personifikacja takiego tworu jakim jest planeta. Czyli planeta myśli, planeta czuje, planeta kocha, planeta jednym słowem rozumuje, jest świadoma samej siebie", kwestionujesz inne istoty ŻYWE jak np. dwiazdy, planety, ludzi, zwierzęta, rośliny i minerały. Ozncza to że tego jeszcze nie rozumiesz.

Portret użytkownika Obserwator 2

Kolejne oszustwo polega na

Kolejne oszustwo polega na tym, aby poprzez zastaszanie, utrzymywać ludzi w swoich plastikowych norach, z dala od słońca. Cytuję admina: "nasza planeta traci powłokę ozonową, co wywoła masowe zachorowania na raka skóry". Wyjaśniam więc, że jak traci powłokę ozonową, to dobrze, bo to planeta się o to stara, aby nowe wysokowibracyjne promieniowanie Wodnika, mogło napływać bez przeszkód, aby ludzkość zaczęła się szybciej przebudzać. Rozpylanie aluminium ma na celu stworzenie lustra, aby odbijać od atmosfery nowe promieniowanie oraz wszelkimi innymi sposobami opóźniać budzenie. Wiecej na temat strachu przed opalaniem napisałem w linku:
http://prawdaserca.wordpress.com/comment-page-10/#comment-710
Natomiast powszechne choroby zwane potocznie rakiem, mają zupełnie inną praprzyczynę, ale na ten temat obszerny artykuł opublikuję w dn. 1.09,br.

Portret użytkownika lolo

No tak... era wodnika... No

No tak... era wodnika... No to władza należy do mnie!
New Age, reptilianie i jeszcze starania planety... Czy mógłbym dostać link do strony albo chociaż numer telefonu by z tą planetą można było pogadać, żeby parę kreatur zlikwidowała bo ciężko żyć. Jakiś otwór w ziemi i po imprezie...

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika leje na poprawność i cenzurę

Jak trzeba zawsze odkryją co

Jak trzeba zawsze odkryją co trzeba , aby tylko rabować nasze kieszenie, podnosić i zatwierdzać nowe podatki.
Czy te skur****ny zrobiły coś kiedykolwiek żeby poprawić los ludzi, czy planety mając ku temu środki i możliwości ? Powiedzieli , napisali, znieśmy podatki bo one hamują rozwój i zrobili to gdzieś  ? Nie ! Nigdy !
Kłamali, kłamią i będą kłamać, dopóty będziecie łykać takie gówna !
 
 

Portret użytkownika Obserwator 2

Skoro się dziwisz, to znaczy

Skoro się dziwisz, to znaczy że nie wiesz na czym polega system zwany potocznie Matrix. Na ten temat napisałem obszerny artykuł, który opublikuję 1.09. na innym forum, ale jak zechcesz, to wstawię Ci link, abyś sieę wiecej nie dziwił i niezdrowo nie podniecał.

Strony

Skomentuj