Niespodziewane tsunami uderzyło w brazylijską plażę

Kategorie: 

Źródło: Tiago Vogel / Personal Archive

Na​​​​​głe tsunami uderzyło w plażę Praia do Cassino, znajdującą się na południu brazylijskiego stanu Rio Grande do Sul. Fala zmyła nawet samochody stojące na plaży.

 

Plażowicze doświadczyli nieprzewidzianego zdarzenia. Nagle nadciągnęła fala, która zalała część wybrzeża. Na szczęście nie zgłoszono aby ktokolwiek odniósł jakiś uszczerbek na zdrowiu. 

 

Naukowcy wyjaśnili, że to co się stało jest zjawiskiem meteorologicznym. Jest to tak zwane meteotsunami, które zostało wywołane przez warunki pogodowe. Wywołują je długie fale oceaniczne, które mają taką samą skalę jak zwykłe fale tsunami i mogą mieć podobny niszczycielski wpływ na wybrzeże. 

 

Tego typu tsunami nie są powodowane trzęsieniami ziemi, erupcjami wulkanicznymi lub podwodnymi osuwiskami, ale procesami atmosferycznymi takimi jak tajfuny, huragany, linie szkwałów lub po prostu wzrost ciśnienia atmosferycznego w danym obszarze.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Illuminat13

wojna swiatow trwa Wasze

wojna swiatow trwa Wasze dusze sa zakladnikami https://www.youtube.com/watch?v=DBZ6cl3UdOE   36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. 37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, 39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. 41 Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Okoski

Malo tu komentuje, bo nie ma

Malo tu komentuje, bo nie ma co dodac. le czlowieku, mam pytanie. Normalny jestes? Czytam twoje komentarze z dwa la juz i pierdolisz pan na potege. We, zaloz kanal na yt i baw sie w jasnowidza. Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj