Niesamowite znalezisko na Syberii - głowa wilka sprzed 40 tysięcy lat

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Niedawno w Jakucji, w rejonie Abyjskom w regionie występowania wiecznej zmarzliny, jeden z autochtonów znalazł świetnie zachowaną głowę prawdziwego prehistorycznego wilka, który żył około 40 tysięcy lat temu. Zaskakujące jest to, że zdaniem naukowców, doskonale zachował się mózg zwierzęcia.

 

Z wyglądu szczątków nie można powiedzieć, że wilk zmarł czterdzieści tysięcy lat temu. Patrząc na jego zachowane kły, wydaje się, że śmierć nastąpiła kilka dni temu. Samo znalezisko pochodzi z 2018 roku. Mężczyzna o imieniu Paweł Efimow szedł brzegiem rzeki Tirehtjach, kiedy nagle zauważył ogromną głowę.

 

Eksperci odkryli, że w chwili śmierci wilk miał od 2 do 4 lat. Posiadał czerwonawy kolor sierści, który miał podobną grubość do futra mamuta. Długość głowy wynosiła 40 centymetrów. Wiek szczątków ustalili naukowcy z Japonii, którzy pracowali w Republice Sacha.

 

Naukowcy planują przeprowadzić na dużą skalę porównanie starożytnego wilka ze współczesnymi zwierzętami, a następnie przywrócić jego wygląd, powiedział Albert Protopopov z Akademii Nauk Republiki Sacha.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika lommo

Resztę została zjedzona przez

Resztę została zjedzona przez inne zwierzęta. Czesto zostają tylko głowy z takiej konsumpcji. Widziałem w lesie została tylko głowa od jakiegoś pieska bo resztę zjadły lisy. A i kawałek od drogi trafiłem na łeb od lisa który potrącony przebiegł paręnaście metrów i tak długo leżał w krzakach aż go zwierzyna , chyba też lisy,  a może i koty , objadły do głowy . Koty naprzykład też  zostawiają łebki nawet od myszy.

Portret użytkownika r.abin

Nie rozumiem - dlaczego jest

Nie rozumiem - dlaczego jest to "niesamowite" wydarzenie. W wiecznej zmarzlinie - co jakiś czas, coś się znajdzie. Mój dziadek (był w pobliżu) słyszał o znalezieniu całego mamuta. Posłali depeszę po naukowców z Moskwy - ale (nikt nie pilnował i ) mamuta psy zjadły. Innym razem, mówił o wielkiej żelaznej belce - wykopanej na Syberii (a było to przed Rewolucją. Podejrzewam, że ktoś "zagospodarowł" szynę z Magistrali Transsyberyjskiej) Ostatnio znów mamuta wykopali i biorą się za klonowanie

Portret użytkownika kapitan ameryka

Pierwsze czteronożne istoty,

Pierwsze czteronożne istoty, które zamieszkiwały suchy ląd, zachowały rybią fizjonomię.żuchwy wszystkich tych zwierząt miały mniej więcej taki sam kształt. Zmiany na ziemi zaczęły się dopiero 320 mln lat temu, a zatem wiele milionów lat po tym, jak życie wyszło na ląd. 

 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika posppolity

widze, że jesteś

widze, że jesteś ewolucjonistą powiedz za tem co było pierwsze PSZCZOŁY czy KWIATY bo jedno bez drugiego nie może istnieńc, daruj sobie odpowiedź, że nagle w tym samym momencie z bakteryjnej zupy molekularnej w ramach przypadku wyskoczył i kwiat razem z pszczołami... ewolucja darwina to fikcja literacka tak jak fizya newtona zastępuje fizykę kwantową! darwin i newton do wspólnych ugrupowań należeli a ich celem i ich wyznawców było kłamstwo ! 

by odciągnąć od PRAWDY !!!

Portret użytkownika epuzer

I nie tylko to! Jak to się

I nie tylko to! Jak to się stało, że rośliny rozmnażające się z korzenia (bezkwiatowe) powstały wcześniej niż kwiatowe i jak to się stało, że bananowce rozmnażające się z korzenia rosną na wyspach położonych daleko, daleko od stałego lądu.

Portret użytkownika epuzer

To jest takie samo

To jest takie samo stwierdzenie czy może pytanie jak to: czy Bóg może stworzyć taki kamień, którego nie mógłby podnieść? Odpowiedz sobie: kto stworzył tego, kto stworzył, a kto tego, który stworzył i tak dalej.

Strony

Skomentuj