Niesamowite podwójne tornado w Nebrasce

Kategorie: 

Źródło: Internet

Stany Zjednoczone znowu zostały dotknięte ekstremalną pogodą. Niebezpieczne tornada uderzyły w stanie Nebraska. Ze wstępnych informacji wynika, że przynajmniej jedna osoba zginęła.

 

Łowcy tornad wykonali niezwykłe nagranie podwójnego tornada zarejestrowanego w okolicy Stanton. Zdjęcia te obiegły już cały świat.

Najbardziej dotknięta została północna część stanu Nebraska. To tam zidentyfikowano ofiarę śmiertelną. Prowadzi się też cały czas akcję poszukiwawczą, ponieważ w gruzowiskach mogą się znajdować ludzie.

 

W sumie 15 osób zostało hospitalizowanych. Największe szkody wystąpiły w miastach Pilger, Wisner, Stanton i Pender. Według doniesień mediów, zniszczonych zostało kilkadziesiąt domów. Władze lokalne są w trakcie dokonywania oceny szkód, ale oczywiste jest, że straty będą poważne.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj