Niesamowita niezidentyfikowana kula ognia przeleciała majestatycznie nad Morzem Śródziemnym

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Oszałamiająca kula ognia, przecięła niedawno nocne niebo nad Morzem Śródziemnym. Do przelotu doszło 4 grudnia 2021 roku, w okolicach 04:08 UTC. Bolid został wygenerowany przez skałę (meteoroid) z komety, która uderzyła w atmosferę Ziemi.

 

Kula ognia rozbłysła na wysokości około 99 km nad północnym Marokiem, po czym przesunęła się na północny wschód i przeleciała nad Morzem Śródziemnym. Ponieważ obiekt poruszał się po niemal równoległej płaszczyźnie do powierzchni naszej planety, przelot zakończył się na wysokości około 100 km.

Meteoroid, który dał początek temu bolidowi, przetrwał i opuścił naszą atmosferę po zmodyfikowanej orbicie wokół Słońca. Łączna odległość jaką przebył on w atmosferze Ziemi, wynosiła około 760 kilometrów. Obiekt został dostrzeżony przez operatorów projektu SMART, obsługiwanego przez Southwestern Europe Meteor Network (SWEMN) ze stacji obserwacji meteorów zlokalizowanych w Sewilli, La Hita (Toledo), La Sagra (Granada), Calar Alto (Almería), Sierra Nevada (Granada), Huelva, El Aljarafe (Sewilla) i Madrycie (Universidad Complutense).

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Nie no,spoko ! To była tylko

Nie no,spoko ! To była tylko GIGANTYCZNA asteroida, co właśnie cudem przeleciała obok nas. To zaczyna być już jakąś UPIERDLIWĄ reguła,że lecą giganty kosmiczne koło NAS i Ziemi i co ? Ni i właśnie, że NIC !!!! 

Portret użytkownika Kmieciak

Już tak było parę lat temu,

Już tak było parę lat temu, też w grudniu przed świętami wymordowali drób który Polscy hodowcy chodowali. W grudniu bo biedny Pokal na święta kupi kurczaka kaczkę albo indyka. A tu nie ma. Nasze ptactwo wybijano bo na granicy stały transporty z drobiem z Izraela. Teraz drób przyjeżdza i z Izraela i z Ukrainy. Mówił o tym wiele  razy dr Jaśkowski. To te tanie kurczaki za 5 zł /kg w biedronkach. Ten markecik z tanim jedzeniem był przyłapywany na złym  oznaczaniu towarów coś z zagranicy a oznaczone jako Polskie. Z owocami było podobnie. Któregoś lata skupy płaciłu sadownikom ok 2 zł za kg. Więc wisiało na krzakach i gniło bo zbieraczowi za godzinę trzeba by zapłacic kilka-kilkanaście zł. A rząd co zrobił? Sprowadzał z Ukrainy owoce z GWARANCJĄ  skupu każdej ilości. Więc skoro jeden pan mówi że tu jest Polin to sami widzicie

Skomentuj