Niesamowita anomalia nawiedziła Europę Wschodnią. W wielu miejscach spadł pomarańczowy śnieg

Kategorie: 

Źródło: YouTube/Guardian News, Instagram/katrin.jd, Instagram/slivi4

Pył z burzy piaskowej na Saharze spowodował powstanie pewnych anomalii pogodowych w Europie. W górskich regionach Ukrainy, Rosji, Bułgarii oraz Rumunii spadł pomarańczowy śnieg, który wywołał niemałe zaskoczenie u mieszkańców tych regionów.

„Marsjańskie” pejzaże powstały przez pył, piach oraz drobne cząsteczki, które przybyły do Europy przez potężne burze piaskowe w północnej Afryce. Zdaniem meteorologów, zjawisko takie występuje co około 5 lat.

Steven Keates, prezenter pogody powiedział: „Kiedy piasek dostanie się do wyższych warstw atmosfery, tak naprawdę może dostać się wszędzie. Patrząc na zdjęcia satelitarne NASA, możemy zauważyć, że całe masy pyłu znad Sahary znajdują się obecnie nad Morzem Śródziemnym.”

Narciarze oraz snowboardziści masowo wrzucają do sieci zdjęcia, które ukazują górskie zbocza pokryte pomarańczowym śniegiem. Iście apokaliptycznego klimatu dodaje również pomarańczowe niebo, pełne zawieszonego, pomarańczowego pyłu.

To nie pierwszy raz, kiedy Europa doświadczyła tego typu anomalii. Podobne wydarzenie miało miejsce w 2007 roku, kiedy tajemniczy i „oleisty” pomarańczowy śnieg spadł w regionie południowej Syberii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj